У Будапешті не подобається позиція Рютте щодо цього питання. Про це заявив державний секретар з питань публічної дипломатії та зв'язків з громадськістю Угорщини Золтан Ковач, передає кореспондентка 24 Каналу у Брюсселі.

До теми Думки розділилися: хто може стати новим генсеком НАТО

В Угорщині проти Рютте, як генерального секретаря НАТО

За словами Ковача, Марк Рютте хоче, аби угорський народ та прем'єр-міністр Угорщини "стали на коліна" перед іншою позицією. Представник угорського уряду зазначив, що прем'єр Нідерландів не є кандидатом, якого шукає Будапешт.

Настав час мати кандидата з Центральної Європи, який би мав особливий погляд на війну, що затягується в нашому регіоні, що, можливо, було б кращою перспективою на місцеві регіональні аспекти війни. Але все ще відкритий конкурс (на посаду генсека НАТО – 24 Канал), і ми побачимо, як він розвиватиметься,
– сказав Золтан Ковач.

Наразі є два кандидати на пост очільника НАТО

  • Президент Румунії Клаус Йоганніс 12 березня висунув свою кандидатуру на посаду генерального секретаря НАТО. Він підкреслив свою відданість цінностям НАТО та демократичним принципам.
  • Йоганніс наголосив, що Росія є довгостроковою загрозою для континенту. Та зазначив, що зміцнення східного флангу НАТО залишається довгостроковим пріоритетом, а Румунія продовжує бути опорою стабільності та безпеки в регіоні.
  • Ще листопаді 2023 року західні ЗМІ визначили прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте як сильного претендента на посаду генерального секретаря НАТО. Його вважають "головним фаворитом" серед своїх колег-кандидатів.
  • Водночас пані посол США в НАТО Джуліан Сміт зауважила, що в Альянсі тривають дебати щодо кваліфікації як Рютте, так і Йоганніса. За словами дипломатки, в НАТО продовжуватимуть обговорювати плюси й мінуси цих двох осіб, доки не досягнуть консенсусу щодо одного з них.