Президент визначив Росію як довгострокову загрозу для Європи та підкреслив важливість зміцнення східного флангу НАТО. Йоганніс також розповів про ініціативи Румунії з підвищення оборонної потужності.

Дивіться також Чи хоче Путін війни з НАТО: розвідка США оцінила майбутні імовірні дії Кремля

Балотується на посаду генерального секретаря НАТО

Президент Румунії Клаус Йоганніс заявив про своє рішення взяти участь у конкурсі на посаду генерального секретаря Північноатлантичного альянсу, підкресливши свою відданість цінностям НАТО та демократичним принципам.

Це рішення відображає двадцятирічну історію членства Румунії в Альянсі, який вже 75 років є бастіоном демократії та свободи.

Основні цінності Альянсу, верховенство права, повага до прав і фундаментальних свобод, є компасом, який веде нас до консолідації демократії. Парасолька НАТО запропонувала нам найсильніші гарантії безпеки в історії,
– заявив Йоганніс.

Він наголосив, що Росія є довгостроковою загрозою для континенту. Та зазначив, що зміцнення східного флангу НАТО залишається довгостроковим пріоритетом, а Румунія продовжує бути опорою стабільності та безпеки в регіоні.

Йоганніс додав, що його країна вже перевищила свій національний оборонний бюджет до 2,5% ВВП, перевершивши встановлений НАТО поріг у 2%.

НАТО проводить найбільші військові навчання у Європі

  • 4 березня поблизу російського кордону стартували масштабні військові тренування Nordic Response 24. Ці маневри відбуваються на півночі Норвегії, Швеції та Фінляндії і є частиною зусиль Альянсу з підготовки до захисту новоприєднаних територій.
  • У цих навчаннях беруть участь понад 20 тисяч військових із 13 країн світу. Норвегія виступає в ролі головного координатора цих навчань, які триватимуть до 15 березня і мають на меті зміцнити обороноздатність та співпрацю між країнами-учасницями.
  • Військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан зауважив, що це вже не проста "гра м'язами", а підготовка до реальних бойових дій. Він вважає, що Європа побачила, яку загрозу несе Росія.