У суботу, 16 березня, жителі Бердянська, що в Запорізькій області, почули гучний вибух. Про це повідомили телеграм-канали о 19:18. За попередніми даними, інцидент стався у приміщенні гімназії №2, відомої також як школа №10, де ворог облаштував місце для голосування на псевдовиборах.

Дивіться також "Вибори" Путіна: які цинічні цілі переслідує Росія на окупованих територіях і як діяти українцям

Гучний вибух поруч з дільницею

Вікторія Галіціна, голова Бердянської міської військової адміністрації, підтвердила інформацію про вибух, який є черговим неприємним сигналом для російських окупантів. Місцеві телеграм-канали описують подію, зазначаючи, що звук вибуху нагадував вибух газового балона – тобто був дуже гучним.

Місцеві повідомляють, що чули одиночний вибух. Схоже, що у Бердянській гімназії № 2 стався неприємний для окупантів інцидент,
– зазначила Галіціна.

Як пишуть неофіційні ресурси, територію навчального закладу було оточено, на місце виїхали пожежники та швидка допомога. Джерела стверджують, що вибух аж ніяк не схожий на "роботу ППО" чи навчання російських військ.

Де розташована гімназія, в районі якої прогримів вибух: дивіться на карті від Google maps

Цікаво, що вибух у гімназії стався незабаром після візиту так званого гауляйтера Балицького, який запевняв місцевих жителів у безпеці на "виборчих" дільницях. Цей інцидент та інші подібні випадки впливають на плани окупаційної влади щодо проведення так званих "виборів" у регіоні.

Світ засуджує Кремль

  • Сполучені Штати Америки виступили з рішучим засудженням дій Росії, яка організовує "вибори" на тимчасово окупованих територіях України. Речник Держдепартаменту США Метью Міллер наголосив, що такі дії є спробою підірвати суверенітет і територіальну цілісність України.
  • Вашингтон чітко заявив, що не визнає легітимність так званих виборів, які відбуваються на суверенній території України, і наголосив, що Луганськ, Донецьк, Запоріжжя, Херсон та Крим є частиною України. Міллер також зазначив, що результати цих виборів будуть відображати не волевиявлення громадян, а вказівки з Москви.
  • Також слід сказати, що ООН висловлювала стурбованість щодо планів Росії провести вибори на окупованих територіях, наголошуючи на порушенні міжнародного права. Загалом це вкотре засвідчує ізоляцію Росії на міжнародній арені через її дії проти України.