Самі росіяни не коментували стан нафтобази у Козачій бухті після пожежі. Однак заявили, що цей інцидент жодним чином не вплине на жителів міста.

Дивіться також У нас річні потреби були в 10 разів нижчими, – ветеран ВМС про знищене пальне в Севастополі

Супутник зафіксував наслідки вибуху нафтобази у Севастополі

Журналісти 2 травня опублікували фото зі супутник Planet Labs, який зафіксував наслідки вибуху на нафтобазі, що розташована поблизу тимчасово окупованого Севастополя. На цих знімках можна побачити кілька згорілих резервуарів з пальним.


Супутниковий знімок наслідків пожежі на нафтобазі у Козачій бухті / Фото Радіо Свободи

Крім цього, журналісти для порівняння додали фото нафтобази до вибухів. Там можна розгледіти нормальний стан резервуарів, які, за словами української розвідки, призначалися до чорноморського флоту Росії.


Супутниковий знімок на нафтобазі у Козачій бухті до пожежі / Фото Радіо Свободи

Вибухи нафтобази у Севастополі: що відомо

  • У тимчасово окупованому Севастополі 29 квітня близько о 4:20 пролунали 2 потужні вибухи. Як виявилось, прилетіло по нафтобазі у Козачій бухті – там почалась масштабна пожежа.
  • Росіяни встигли заявити, що бухту атакували "українські безпілотники", а вибухи стались на об'єкті, який не призначений для цивільних.
  • Речниця Оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк розповіла, що "бавовна" у Севастополі призвела до суттєвої втрати логістики росіян.
  • Представник ГУР МО Андрій Юсов наголосив, що під час атаки згоріли 10 резервуарів та 40 тисяч тонн пального, що призначались для ворожого чорноморського флоту, які прикривали морпіхи та сили ППО.