Таку думку в ефірі 24 Каналу висловив політтехнолог та аеророзвідник добровольчого формування тергромади Андрій Коваленко. За його словами, це свідчить про відсталість росіян у забезпеченні оборони для їхньої техніки.

До теми Для України це гарна новина, – Ігнат про виведення з ладу літака А-50 на "Мачулищах"

Пошкодити російський літак могли дрони

Коваленко розповів: є інформація про те, що білоруські партизани могли запустити FPV-коптери. Це самозбірні з китайських запчастин дрони, підсилені антенами, які дають можливість на більш далекій дистанції отримувати сигнал. Безпілотник летить зі швидкістю 80 – 110 кілометрів на годину.

"Ці коптери могли пролетіти непоміченими. Лише візуально їх могли почути люди, які там перебували. Але з такою швидкістю дрони досить влучно могли вразити цю ціль", – зауважив політтехнолог.

Аеророзвідник добровольчого формування тергромади зазначив, що такі FPV-коптери використовує як Україна, так і Росія. Однак ЗСУ мають більш сучасні розробки цих дронів. Коваленко припустив, що білоруські партизани могли придбати їх або зробити самостійно.

А що могли розробити партизани? Та що завгодно. Вони могли придбати або самостійно їх зробити. Таке у бліндажі навіть створюється. Інструменти для ураження прості, але технологічно передові,
– сказав він.

Андрій Коваленко підкреслив, що ця ситуація свідчить про відсталість росіян у забезпеченні оборони для їхньої техніки.

Лукашенко терміново проводить нараду через вибухи: дивіться відео

Вибухи на аеродромі в Мачулищах: що відомо

  • Уранці 26 лютого на білоруському аеродромі "Мачулищі" пролунали 2 вибухи. Унаслідок цього пошкоджений російський військово-транспортний літак. У районі аеродрому було чимало поліцейських та патрульних, які перевіряли усі автомобілі. Вочевидь, вибухи не на жарт перелякали режим Лукашенка.
  • До вибухів на аеродромі причетні білоруські партизани. У літака А-50 Росії пошкоджено передню і центральну частини, авіоніку і радіолокаційну антену.
  • Зауважимо, що вартість літака експерти оцінюють приблизно у 330 мільйонів доларів. Себто завдані збитки є надзвичайно суттєвими для Мінська й Москви.
  • Згодом правозахисні організації опублікували повідомлення, що правоохоронці самопроголошеного президента Білорусі затримали жінку. Її взяли під варту ще ввечері 26 лютого.