Військовий оглядач Денис Попович сказав 24 Каналу, що удари по нафтовому терміналу мають велике значення. Він зазначив, що саме українські дрони, а не тільки санкції, які то працюють, то не працюють, впливають на економіку Росії.

До теми Перший – в завод, другий – в цистерни: у мережі показали момент атаки дронами по Усть-Лугу

Це і є активна оборона

Нафтовий термінал, в який відбулось влучання, призначений для того, щоб експортувати відповідні енергетичні продукти Росії. Експорт енергоносіїв приносить кошти, які витрачаються зокрема й на війну проти України.

Якщо ми ліквідуємо ці можливості, а цей термінал в Ленінградській області вважався безпечним, то у росіян виникнуть проблеми з експортом нафтопродуктів, скрапленого газу і таке інше. Внаслідок цього Росія буде менше отримувати грошей на війну. Тому нафтопереробний термінал – це цілком військова ціль,
– наголосив військовий оглядач.

Чим більше Україна буде ліквідовувати подібних військових цілей на території Росії, чим на більшу відстань будуть діставати українські дрони, тим, на його думку, меншим буде і військовий потенціал Росії.

Також проти ночі 21 січня було атаковано дронами один за найбільших оборонних підприємств Росії – завод "Щегловський вал" в Тулі. Зокрема на його потужностях вироблялися зенітні ракетно-гарматні комплекси "Панцир-С1".

"Панцир-С1"

Це універсальний ЗРГК ближньої дії, який має призначення для ППО найважливіших невеликих та точкових військових й промислових об'єктів, частин та з'єднань сухопутних військ. Крім того "Панцир-С1" посилює угруповання ППО на малих та гранично малих висотах від масованих ударів засобів повітряного нападу із застосуванням високоточної зброї.

Це і є активна оборона. Зараз наші сили виснажують противника, перемелюють його війська, коли він намагається наступати на Бахмутському, Куп'янському, Мар'їнському напрямках. Одночасно ми завдаємо удари по тилу ворога, і це підриває його виробничі можливості,
– зазначив Попович.

Якщо Росія кожні три місяці втрачатиме по 100 тисяч особового складу, якщо вона буде позбавлена можливості транспортувати свої енергоносії, це буде зроблено зусиллями саме українських дронів. Так само за їх допомогою було завдано потужних ударів по російському Чорноморському флоту.

"Це буде великий успіх українських сил. Саме у такий спосіб з ворогом і потрібно боротися", – підкреслив Денис Попович.

Вибухи в Росії проти ночі 21 січня

  • В російському місті Тула в ночі було дуже гучно. Дрони влучили по військовому підприємству "Щегловський вал", на якому випускають ЗРГК "Панцир-С" і "Панцир-С1" та здійснюють удосконалення бронетехніки. Відомо, що після влучання, на заводі розпочалась пожежа.
  • Також вночі під ударами дронів перебував нафтовий термінал "Новатек" у морському порту "Усть-Луга" в Ленінградській області. Внаслідок влучання розпочалась пожежа і через це на заводі зупинився виробничий процес.
  • А вранці 21 січня дрони атакували авіаційний завод у Смоленській області. На підприємстві виготовляли та ремонтували озброєння, авіаційну та військову техніку. Також виготовляли ракети Х-59, якими росіяни обстрілюють територію України. До речі, цей завод вже було атаковано дронами у жовтні 2023 року.