Протести через ціну на газ у Казахстані продовжуються. Зокрема, вранці 5 січня заворушення знову спалахнули в Алмати.

Читайте також Президент Казахстану назвав винних у протестах та дав розпорядження

Протести в Алмати не припиняються

Інтерфакс-Казахстан повідомляє з посиланням на слова очевидців, що в Алмати вранці 5 січня знову спалахнули заворушення. Там на вулицях перебувають БТРи. У місті лунають вибухи світлошумових гранат.

Мітингувальники зібралися на перетині вулиці Толебі та Східної об'їзної дороги та в іншому кінці міста – у мікрорайоні "Аксай" на Толі бі та вулиці Момиш ули.

Протестувальники вранці 5 січня продовжили акції: дивіться відео

Ці райони оточили поліцейські та військові. Там чути звуки вибухів та яскраві спалахи. Правоохоронці виставляють кордони на перетині вулиць аль-Фарабі та Назарбаєва.

У місті не працює громадський транспорт, на зупинках дуже багато людей, які намагаються дістатися на роботу. Дехто з них був у результаті змушений залишитися вдома. Крім того, і надалі є проблеми з інтернетом.

У місті лунають вибухи: дивіться відео

Протестувальники захопили поліцейське авто

В Алмати ввели надзвичайний стан. Учасники акції влаштовували за поліцейськими, які відставили від своїх загонів, погоню. У результаті захопили автівку поліції.

Учасники акції захопили авто поліції: дивіться відео

ЗМІ кажуть про захоплення акімату в Алмати

Водночас телеграм-канали пишуть, що протестувальники захопили адміністрацію в Алматинській області. Люди вступали у сутички зі силовиками.

Мітингувальники захопили акімат в Алмати: дивіться відео

Ситуація з протестами в Жанаозені

У телеграм-канали "РИА-Новости" зазначили, що у місті Жанаозен після масштабних протестів затримали директора газопереробного заводу Накбергена Тулепова.

Місцеві ЗМІ пишуть, що агентство з фінансового моніторингу розпочало досудове розслідування щодо Тулепова, який "підняв без причини" ціну на зріджений газ.

Реакція на акції протесту від МВС Казахстану

У Міністерстві внутрішніх справ Казахстану зазначили, що протестувальники перекривали дороги, блокували рух транспорту. Вони використовували каміння, палиці, газові та перцеві балони, а також пляшки із запалювальною сумішшю.

Крім того, деякі мітингувальники атакували співробітників правоохоронних та інших державних органів. А в Алмати, Шимкенті та Таразі сталися спроби нападу на будівлі акіматів, де порушники вибили скло і двері та завдали іншої матеріальної шкоди.

Під час заворушень постраждали 95 співробітників органів внутрішніх справ, а 37 службових автомобілів були пошкоджені,
– наголосили у відомстві.

Там також додали, що наразі правоохоронці розпочали досудове розслідування щодо 13 фактів хуліганства, нападу на будівлі держорганів і застосування насильства до представників влади. За порушення громадського порядку затримали понад 200 людей.

У Казахстані знизили ціну на газ і розпустили уряд