Голова адміністрації Кінгісеппського району Юрій Запалатський ввечері 22 січня розповів, що пожежу в терміналі компанії "Новатек" у порту "Усть-Луга" в Ленінградській області вже загасили.

Дивіться також Атака безпілотниками на Усть-Лугу: нафтовий термінал зупинив роботу, – джерела

Пожежу в Усть-Лузі гасили понад добу

Термінал спалахнув у ніч на 21 січня. Губернатор Ленінградської області повідомив про це близько третьої ночі. Про те, що пожежу загасили, стало відомо близько 19:00 22 січня.

Окупанти заявили, що внаслідок пожежі пошкоджено дві цистерни та насосну станцію. Натомість постраждалих, за їхніми словами, немає.

Пізніше у компанії "Новатек" заявили, що причиною пожежі в Усть-Лузі "стала зовнішня дія".

Що відомо про бавовну в Усть-Лузі

  • Вночі 21 січня у російському селищі Усть-Луга пролунали вибухи на нафтопереробному заводі компанії "Новатек". У Кінгісепському районі ввели режим підвищеної готовності, а голова адміністрації району Юрій Запалатський провів засідання оперативного штабу.
  • Незадовго до цього очевидці зняли на відео безпілотники біля Санкт-Петербурга. За їхніми словами, вони прямували у бік Кінгісепського району, де розташовані термінали порту Усть-Луга.
  • Місцеві жителі самої Усть-Луги теж заявили, що чули звук безпілотників і після цього почались вибухи.
  • За даними джерел 24 Каналу, у спецслужбах, це була операція СБУ. Однак офіційних заяв поки що не було.
  • Відомо, що персонал було одразу евакуйовано. Наразі технологічний процес на заводі зупинено. Також у районі створили оперативний штаб із ліквідації наслідків.