Архів
Курси валют
Погода
   youtube @24
   Loading...
   google @24
   RSS СТРІЧКА
   Загальний RSS

   Топ новини

   Відео новини

   Пряма трансляція на
   Останні випуски

   Вічний Путін та нова імперія? Як в Росії міняють Конституцію

   Навіщо Путіну конституційна реформа? / 24 канал

   У Росії триває операція під назвою "конституційна реформа". За останніми заявами російських політиків, текст правок до Конституції РФ не передбачає обнулення президентських термінів. Про нововведення та можливості для Путіна, детально у статті на сайті 24 каналу.

   Конституційна реформа в Росії, як і решта "змін", що організовує режим Володимира Путіна, стала справжнім шоком для цивілізованого світу. Щоправда, для Кремля це не є проблемою, оскільки перетворення передбачає й скасування верховенства міжнародного права на території РФ. 

   Читати також: Конституційна реформа в Росії: що "мутить" Путін?

   Проте у Кремлі впевнені, що поправки до Конституції неминуче зроблять Росію світовим лідером в економіці, науці і культурі, остаточно перетворять її в альтернативу зникаючого зі сцени Заходу.

   Навіщо Росії конституційна реформа?

   Чи вірить у цю теорію сам Путін? Напевно у глибині своє душі так, але наразі його цікавить інше – зберегти владу після 2024 року. Саме у цей рік в Росії відбудуться чергові президентські вибори й за Конституцією Путін, який юридично займає цю посаду вже шістнадцять років, а ще чотири роки його "заміняв" Дмитро Медвєдєв, буде змушений таки віддати свій трон іншому.

   Аби зберегти владу, Путін й затіяв так звану конституційну реформу, її мета – ослаблення інституту президента й передача частини його повноважень парламенту. Також надаються нові повноваження Державній раді (Государственный совет) – що взагалі не входив до числа державних органів. Це лише дорадчий орган при президентові.

   Але як зазначають експерти, саме цю Держраду й очолить у майбутньому Володимир Путін. Цей процес в опозиційних російських колах називають – транзитом влади.

   Державна рада буде займати роль арбітра, коли між президентом, урядом й парламентом розгорнеться жорстка конкуренція. Путін буде виконувати роль "рішали", 
   – написав у своєму блозі аналітик Анатолій Несмиян, відомий як "Ель Мюрид".

   Хто і як хоче змінити Конституцію Росії?

   Метою реформи російський диктатор назвав покращення системи державного управління. Начебто він благородно, з барського плеча, хоче передати парламенту більше влади аби врівноважити вертикаль.

   Для цієї почесної місії Володимир Путін створив робочу групу, в яку увійшли, за його думкою, "світлі голови" Росії. Серед них – депутати, актори, спортсмени, письменники, лікарі й лише 11 юристів.

   До складу "робочої групи" входять виключно надійні, перевірені прийняттям репресивних законів і участю в маячних ток-шоу "товариші",
   – пише на забороненому в Росії сайті Каспаров.ру опальний російський політик Ілля Константинов.

   У склад групи, яка пропонує зміни до Конституції увійшла й олімпійська чемпіонка Олена Ісинбаєва. Щоправда, спортсменка зізналась під час засідання, що вперше відкрила Основний закон своєї держави.

   Прочитала Конституцію нашої країни, до цього не було приводу й необхідності, а тепер я розумію, що це дуже важлива книга. Читати її варто всім, я дізналась багато цікавого,
    – сказала Ісинбаєва.

   Отакі путінські експерти пропонують записати в Конституції, що Росія є державою-переможцем у Другій світовій війні.

   Актор й режисер, а також напевно експерт з конституційного права, Володимир Машков запропонував закріпити в Основному законі норму, яка забороняла би відчуження територій, які законно чи незаконно були приєднанні до РФ.

   У деяких не російських ЗМІ, не російські політологи, пишуть, що після того як на пост президента Росії прийде інша людина, відкриється вікно можливостей й хтось в нас забере Курильські острови, Крим й Калінінградську область,
   – заявив Машков.

   Таку ідею несподівано підтримав Володимир Путін.

   Крім того, в Конституції Росії хочуть прописати Бога. З такою ініціативою виступили представники їхньої православної церкви, зокрема й сам московський патріарх Кирило. Ініціативу підтримав, як це не дивно, головний комуніст сучасної Росії – Геннадій Зюганов. А прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що ця пропозиція буде розглянута.

   Ще одним нововведенням може стати зникнення посади президента Росії, натомість може з’явитися нова – Верховний правитель.

   Загалом, робоча група з підготовки поправок до Конституції Російської Федерації запропонувала ввести до Конституції понад сто нових пунктів.

   Смішно й грішно

   Якою б недолугою не виглядала конституційна реформа, за нею криється підготовка до державного перевороту, впевнені російські опозиціонери.

   Нагадаємо, що 15 січня Володимир Путін поспіхом озвучив про наміри провести реформу, а через тиждень пропозиції вже були прийняті Держдумою в першому читанні. А у квітні 2020 року російська влада планує провести всенародний референдум, який затвердить реформу.

   У бюлетені планують включити усього два пункти – "за" та "проти". А до цього армія волонтерів буде нести у маси сутність конституційних змін. В центральній виборчій комісії вже повідомили про такі наміри.

   Володимир Путін на двадцятому році президентства задумав реформи / графіка 24 каналу

   Очевидно, що цей референдум буде аналогом референдуму у Криму, де начебто населення проголосувало за анексію півострову.

   Зрозуміло, що жоден референдум не відмінить тих змін, які будуть ухвалені президентом й парламентом. Така опція навіть відсутня в чинній російській Конституції. Таке опитування не матиме ніякої сили. Фікцією називають й саму реформу.

   Для того щоб продовжувати грабувати і знищувати власний народ, Путіну зовсім не обов'язково переписувати, ні тим більше скасовувати формально поки ще чинну Конституцію просто тому, що вона і так давно вже скасована,
   – пише на опозиційному сайті Каспаров.ру російський публіцист Павло Матвєєв.

   Заборонений в Росії автор вважає, що головною метою реформи є повне знищення Конституції.

   Путін хоче перетворити Основний закон Росії з вимушено непрацюючого – у недієздатний. Тобто зробити так, щоб в Конституції утворилися взаємовиключні положення, і вона тим самим перетворилася б в фількину грамоту,
   – пише Матвєєв.

   Нагадаємо, які зміни запропонував Володимир Путін

   Під час свого щорічного послання до Федеральних зборів, російський диктатор озвучив такі ініціативи:

   • Змінити процедуру призначення уряду країни. Прем’єра, а також його заступників і міністрів буде затверджувати парламент;
   • Обмежити пріоритет міжнародного права;
   • По-новому призначати керівників силових відомств. Президент призначатиме їх після консультацій з Радою Федерації;
   • Буде змінений пункт про заборону одній і тій же людині займати посаду президента понад 2 строки підряд;
   • Кандидат у президенти перед балотуванням буде змушений прожити в Росії 25 років (поки діє віковий ценз у 10 років);
   • Президент не може мати іноземне громадянство чи вид на проживання. Ані в часі виборів, ані в минулому.

   ​Читати також: Вода в Крим: як її нестача впливає на окупацію півострова

   powered by lun.ua
   Пропозиції партнерів
   Коментарі
   Залиште відгук