Однак, у закордонних поїздках можна отримати не лише купу вражень, але і підчепити різні екзотичні хвороби. Окрім малярії, у тропічних районах Африки та Латинської Америки поширене таке захворювання, як жовта лихоманка.

Від жовтої лихоманки помирає до 50% людей, в яких діагностували важку стадію хвороби. Вірус передається через укуси комарів.

Під час хвороби піднімається температура тіла, відбувається зараження нирок і печінки, розвивається жовтяниця. Звідси й назва хвороби.

Специфічне лікування не розроблено, ліки лише послаблюють симптоми. Відтак, вакцинація - найдієвіша форма попередження хвороби. До слова, у деякі країни люди без свідоцтва про щеплення взагалі не допускаються.

Лихоманка Зх. Нілу

Іншими важливим засобом захисту від комарів є використання ширм, інсектицидів і репелентів. Адже, ці комахи розносять вірус, який провокує лихоманку західного Нілу.


Лихоманка Західного Нілу (ЛЗН) - це вірусна інфекція, яка може мати форму грипу. У хворого збільшуються лімфатичні вузли, з'являються шкірні висипання. Іноді симптоми нагадують менінгіт та енцефаліт.

Захворювання характерне різко вираженими явищами загальної інтоксикації: головний біль, болі в очних яблуках, болі у м’язах, особливо шиї, температура.

Доволі часто захворювання зустрічається у країнах Середземномор'я, особливо Ізраїлі і Єгипті.