Про це 24 каналу розповів військовий аналітик Денис Попович. Він каже, що активізація західної допомоги пов'язана не з лінією фронту.

До теми Після Лисичанська Росія переключиться на Донеччину: битва буде виснажливою, – розвідка Британії

За його словами, це більше пов’язано з військовими злочинами окупантів, зокрема в Бучі, Кременчуці тощо. На жаль, такого зв'язку немає з бойовими діями на фронті.

Денис Попович наголосив, що всі рішення вже ухвалені, збройна допомога поступово до нас надходить. Про це свідчать постачання HIMARS та NASAMS.

Я не думаю, що відхід від Лисичанська буде якимось чином впливати на постачання західної зброї. Цей відступ був зумовлений ситуацією на фронті, адже місто могло опинитися в оточенні,
– пояснив експерт.

Попович каже, що для збереження життя військ вирішили ухвалити рішення про відведення сил з Лисичанська.

Денис Попович про відхід ЗСУ з Лисичанська та західну зброю: відео


Відхід ЗСУ з Лисичанська: що відомо

  • 3 липня Генеральний штаб ЗСУ підтвердив, що наші захисники відійшли з Лисичанська. Командування схвалило непросте рішення для того, щоб зберегти життя українських воїнів.
  • Адже там російські окупанти мали перевагу в артилерії, авіації, реактивних системах залпового вогню, боєприпасах та особовому складі.
  • Президент Володимир Зеленський подякував героям за правильне рішення. Він наголосив, що ЗСУ обов'язково повернуться у місто та виженуть з нього російських окупантів.
  • Інститут вивчення війни з’ясував, що діями окупантів у районі Лисичанська керували одразу 2 російські генерали – Олександр Лапін та Сергій Суровікін. Очевидно, це було важливо для президента Росії Володимира Путіна.

Відео до теми – карта війни за 4 липня: де найкривавіші бої