Однак, на жаль, війна ще триває і попереду багато втрат. Про це 24 каналу заявив радник міністра внутрішніх справ Ростислав Смірнов.

Важливо Українські військові перейшли в контрнаступ на Ізюмському напрямку

Чому ЗСУ поки не йдуть у контрнаступ на Донбасі

Як пояснив Смірнов, втрати, яких зазнав Радянський союз при захопленні Німеччини під час Другої світової війни – були просто колосальними. Якби вони не спішили, то могли б вберегти сотні тисяч своїх солдатів.

"Ми – не готові на таке йти й віддавати життя наших солдат, щоб завтра повісити десь український прапор. Ми однозначно відіб'ємо все, зокрема, і Донецьк, і Луганськ у найближчій перспективі", – підкреслив радник МВС.

Ми однозначно це зробимо, але не потрібно спішити,
– додав він.

За словами Смірнова, військово-політичне керівництво України має стратегічні плани, при різних ймовірних розвитках подій.

"Зараз основне завдання не у відвойовуванні територій, а у завданні якомога більшої шкоди ворогу", – наголосив радник міністра внутрішніх справ.

Позиційна фаза війни

Смірнов заявив, що зараз Україна вже перемогла ворога стратегічно. Він наголосив, що війна це не тільки фронт, а й тили, ресурси та багато іншого.

Радник МВС також зазначив, що зараз російсько-українська війна починає переходити в позиційну фазу та поступово розвиватися. Крім того, додав, що в України є стратегічні плани, а наші Збройні Сили готові до всього.

Росіяни не готові до контрнаступу ЗСУ

Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко заявив, що російські окупанти не готові до контрнаступу наших захисників. Зокрема про це свідчать підірвані росіянами мости на Харківщині, аби ускладнити ЗСУ відвоювання наших територій.

Як він наголосив, російські загарбники бояться, що наші військові їх відтіснятимусь, оскільки тоді доведеться перекидати окупантів з інших напрямків. Це пов'язано з тим, що в росіян поки немає ефективного підкріплення для заміни.

Смірнов про ситуацію на фронті: дивіться відео

Яка ситуація на Донбасі: головні новини

  • Вчора, 13 травня, у Генеральному штабі Збройних Сил України прозвітували про ситуацію на основних напрямках фронту.
  • В установі повідомили, що російські окупанти продовжують обстрілювати Схід нашої держави й намагаються просунутись. Однак ворог здебільшого не має жодного успіху.
  • Наприклад, на Донецькому та Таврійському напрямках тривають ворожі обстріли позицій Збройних Сил України.
  • Водночас на Сєвєродонецькому напрямку вороги здійснюють вогневий вплив у районі населеного пункту Рубіжне.
  • Крім того, складною ситуація залишається у Маріуполі. Місто уже понад 2 місяці перебуває у блокаді ворога, тривають постійні обстріли. Окупанти зосередили свої основні зусилля на блокуванні наших захисників та захисниць у районі заводу "Азовсталь".
  • 13 травня вранці міська рада Маріуполя повідомила, що російські окупанти під прикриттям обстрілів намагаються по землі прорватись всередину заводу "Азовсталь".