За словами голови правління "Укренерго" Володимира Кудрицького, які він сказав у інтерв'ю "РБК-Україна", графіки відключення конкретних споживачів складаються саме на місцях, а не в "Укренерго". До речі, командувач Об'єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв говорив, що Росія може продовжити обстрілювати об'єкти критичної інфраструктури України взимку, пише 24 Канал.

Дивіться також У кількох містах планові відключення через ремонтні роботи: що зі світлом в Україні 25 вересня

Що відомо про графіки відключення світла в Україні

Володимир Кудрицький розповів, що цього разу вся система якихось аварійних обмежень електропостачання буде краще збалансована, враховуючи досвід 2022 року. Окрім того, наразі в Україні набагато більше об'єктів критичної інфраструктури – лікарень, котелень, шкіл, дитсадків, насосних станцій – обладнані автономними джерелами живлення, ніж торік.

Тому у нас в принципі стійкість цієї критичної інфраструктури на місцях зараз набагато вища. Торік навіть великим лікарням не вистачало генераторних потужностей. Ви пам'ятаєте, скільки генераторів потім навезли в Україну під час минулої ракетної та дронової кампанії. Зараз набагато більше об'єктів критичної інфраструктури, на щастя, мають ці автономні джерела живлення,
– заявив глава правління.

За його словами, облаштування об'єктів критичної інфраструктури генераторами:

  • посилює стійкість інфраструктури;
  • дає необхідну гнучкість, якщо раптом треба буде якісь графіки застосовувати.

"Наразі хочу підкреслити, що ми ніяких графіків відключень не плануємо. І навіть факт їх оновлення Міністерством енергетики не означає, що вони будуть застосовані, ми просто маємо бути готові", – запевнив Кудрицький.

Раніше посадовець пояснював, що нові графіки відключень – це оновлені списки споживачів на випадок, якщо будуть удари по енергосистемі.

Дивіться також Відключення електроенергії в Україні: у Міненерго розповіли, чи введуть графіки з 1 жовтня

Чи атакуватиме Росія нашу енергетику взимку

  • 22 вересня український прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що енергетичний терор Росії уже триває останні два тижні.
  • Україна ще цього не відчула, але Кремль вже бив по наших енергетичних регіональних підстанціях. Глава уряду запевнив, що атаки ворогів триватимуть, проте побудований захист працює і продовжує посилюватися.
  • Денис Шмигаль сказав, що зима буде складна, точно не легша, але точно ми до неї готові краще.