Графіки погодинних відключень знову у дії. У понеділок, 20 травня, без світла буде вся Україна. Однак, не цілий день. Йдеться лише про 6 годин.

Дивіться також В комплексі у передмісті Харкова в момент удару перебували пів сотні людей, – прокуратура

Вечори без світла

Так, у повідомленні Укренерго мовиться, що для побутових і промислових споживачів з 18:00 по 24:00 запровадять графіки відключення світла. Водночас обмеження не стосується об'єктів критичної інфраструктури.

Нагадаємо, що сьогодні, 19 травня, попереджали про аварійні відключення для споживачів на Харківщині та Полтавщині. Вони були пов'язані з проведенням відновлювальних робіт в цих регіонах після дронових ударів 18 травня.

Зазначимо, що під час дронової атаки 18 травня на прицілі в окупантів були Полтавська, Харківська, Вінницька, Миколаївська та Дніпропетровська області. Зокрема, на Полтавщині ворожі безпілотники пошкодили об'єкт енергетичної інфраструктури.

Вранці у Національній енергетичній компанії Укренерго повідомили, що вночі російські БпЛА атакували два об'єкти енергетичної інфраструктури у східному та центральному регіонах.

Загалом тоді країна – агресорка запустила 13 "Шахедів", усі з яких були збиті силами ППО.

Зеленський просить українців економити електроенергію

Слід зауважити, що до графіків обмеження Україна вимушена вдаватися через зростання споживання електроенергії, а також через наслідки російських обстрілів, головною ціллю яких протягом тривалого часу ставала саме енергетична інфраструктура нашої держави. Днями президент Зеленський мав урядове засідання, на якому обговорювали проблеми з відключенням світла.

За словами глави держави, наша енергетика втратила суттєву частину генерації, а тому вона потребує час на відновлення.

Президент зазначив, що він розраховує на розважливе споживання електроенергії українцями, а також сподівається на посилення ППО за допомогою західних партнерів.

Раніше голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький заявляв, що протягом досить тривалого періоду часу, і весною, і влітку, і взимку, в Україні будуть періоди дефіциту електроенергії, коли доведеться застосовувати відключення споживачів. Однак, посадовець зазначив, що це не траплятиметься щодня.