Кім розповів, що буде зі світлом на Миколаївщині

Складна ситуація й в Миколаївській області. Голова Миколаївської ОВА Віталій Кім анонсував перегляд графіку відключень електроенергії.

Головне Обстріл Краматорська, Шойгу прилетів у Білорусь: хронологія 283 дня війни

З понеділка вимагатиму від Обленерго перегляду графіків по області. Швидше за все, відключення будуть по 4 години з подачею світла 2 – 4 години,
– заявив Кім.

За його словами, ліміти на область дають невеликі – з урахуванням зростання споживання та збільшення споживання. Також, збільшення споживання відбувається "за рахунок людей, які повертаються, зокрема".

Кім наголосив, що "генерація зростає, треба терпіти".

У ДТЕК назвали умови та терміни повернення до стабілізаційних відключень

У ДТЕК спрогнозували коли та за яких умов будуть відновлені стабілізаційні відключення замість аварійних. Виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук повідомив, що є певні умови для того, аби можна було говорити про повернення до стабілізаційних графіків. За найоптимістичнішими прогнозами, мовиться про тижні.

За його словами, аварійні відключення можна припинити за умови, що в енергомережі буде достатньо генеруючих потужностей, що дасть можливість перейти виключно до стабілізаційних відключень. Головна умова для цього – відсутність нових обстрілів з боку ворога.

Однак, на жаль, говорити про повне відновлення енергосистеми поки не можливо. Найоптимістичніший сценарій – відновлення енергосистеми до такого рівня, щоб у всіх регіонах застосовували виключно стабілізаційні відключення згідно з графіками.

Київ вже потроху наближається до планових відключень світла

  • Хорошими новинами порадували у Київській міській військовій адміністрації. Представники розповіли, що у столиці збільшили ліміт на споживання електроенергії.
  • Таким чином, Київ поступово наближається до планових відключень. Водночас місцевих просять ощадливо користуватися електрикою і не вмикати всі прилади одразу, щоб зайвий раз не напружувати мережі.