Керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок пояснив 24 Каналу, хто і навіщо зробив цей інформаційний вкид. Зазначимо, що посол України в Ізраїлі спростував заяву про те, що Володимиру Зеленському нібито відмовили у візиті до Ізраїлю.

Важливо В Ізраїлі заявили про гибель 23 українців: у МЗС України прокоментували інформацію

"Це дуже просто пояснюється. Свого часу Зеленський зробив заяву, що хотів би відвідати Ізраїль. Абсолютно нормальна позиція. Звісно, цього не могла не помітити російська сторона", – мовив Клочок.

Хто та для чого поширив ІПСО про нібито відмову Зеленському у візиті в Ізраїль: дивіться відео

Є всі передумови для ІПСО

Керівник Центру громадської аналітики "Вежа" припустив, що цей сигнал могла поширити Росія. Поготів, так звана "відмова Зеленському" добре лягає в канву непростих візитів в Ізраїль, зокрема президента США Джо Байдена, держсекретаря Ентоні Блінкена, канцлера Німеччини Олафа Шольца і телефонного дзвінка президента ворожої країни Владіміра Путіна до прем'єр-міністра Ізраїля Беньяміна Нетаньягу.

Мовляв, Путін зателефонував Нетаньягу й нібито порекомендував не приймати Зеленського. Політичний момент тут присутній, були всі передумови для того, щоб запустити ІПСО,
– зазначив Клочок.

Зараз ця тема підігрівається ЗМІ, не виключено, що цим також займаються проросійські політичні сили в Ізраїлі. Поширення таких фейків дуже вигідні для країни-агресора.

Втім, цю ситуацію чітко пояснили в українському МЗС – питання щодо візиту Зеленського в Ізраїль на офіційному рівні між країнами не розглядалося. Відповідно ніякої відмови не було.

"На будь-яку ІПСО буде конкретна відповідь. І це дуже добре, що США демонструють свою підтримку й вся міфологія щодо відмови Зеленського руйнується", – підсумував керівник Центру громадської аналітики "Вежа".

Що відомо про інцидент щодо візиту Зеленського в Ізраїль

  • Бойовики ХАМАС 7 жовтня напали на Ізраїль. У цей день президент України офіційно заявив про підтримку Тель-Авіву. Зеленський наголосив на праві Ізраїлю на самозахист.
  • Потім Зеленський закликав світових лідерів підтримувати Ізраїль та відвідати країну. Після цього з'явилися чутки про можливий візит глави держави в Ізраїль. Посол України Євген Корнійчук сказав, що є зацікавленість у тому, щоб візит Зеленського до Ізраїлю відбувся.
  • Згодом ізраїльські ЗМІ повідомили, що нібито прохання Зеленського скасували. Оскільки зараз "неслушний" час для візитів. Корнійчук зауважив, що від України не було жодного офіційного звернення.