Зокрема продовжуються ті базові суперечності, які існували й раніше між обома державами. Таку думку висловив аналітик центру "Нова Європа" Сергій Солодкий.

Зверніть увагу США можуть посилити санкції проти російських облігацій, – Bloomberg

За його словами, бачення Росії і США щодо розв'язання певних проблем не просто суттєво відрізняється. Ці розбіжності постійно поглиблюються.

Немає жодних шансів на зміну політики Росії, – Солодкий

Він пригадав, років 20 тому між Москвою та Вашингтоном виникали дискусії якогось ідеологічного плану. Наприклад, США дорікали Росії стосовно відхилення від демократії і переходу до авторитаризму. А Кремль міг звинувачувати Штати в неповазі до суверенітету інших країн й агресивній політиці.

Сьогодні ми бачимо, що це не просто розбіжності між країнами. Відносини фактично на межі війни. Оскільки Росія перейшла від заяв до реальних агресивних дій, які пов'язані зі втручанням у внутрішні справи інших країн, вбивствами на їхніх територіях,
– пояснив Сергій Солодкий.

Аналітик вважає, що немає жодних шансів на зміну політики Росії. Адже Захід намагається розв'язати питання шляхом дипломатії. Натомість Кремль показує самовпевненість у праведності своєї агресивної політики і відкидає будь-які можливості для діалогу.

"Коли Захід простягає руку для бесіди й миру, Росія не просто її відкидає, а займає войовничу позицію", – підкреслив він.

І додав, у західних держав зараз немає іншого шляху, як реагувати на реальність, пов'язану з агресивною російською політикою.

Нові санкції США проти Росії: що відомо

  • 15 квітня Сполучені Штати запровадили нові санкції проти Росії. Відповідний указ вже підписав президент Джо Байден.
  • Обмеження вводять через втручання Росії у вибори США у 2020 році. До санкційного списку потрапили, зокрема, 32 російських фізичних осіб і організацій. Їхні активи у Штатах заморожені, а американським компаніям заборонено вести будь-який бізнес з ними.
  • У Кремлі обурилися введенням нового пакету санкції США проти Росії. Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков заявив, що це – неприйнятно.