Читать новость на русском

Відомий письменник озвучив оригінальну ідею щодо російської мови в Україні

15:34, 10 січня , середа

В Україні треба визнати українську російськомовність українською "культурною власністю", щоб обмежити можливості Росії для захисту російської мови в Україні.

Таку думку в інтерв’ю виданню "Деловая столица" висловив український письменник російського походження Андрій Курков.

"Російська мова поза Росією є самостійним явищем. Але, як і у випадку франкофонії 150 років тому, Росія намагається використовувати російськомовність у своїх інтересах. Для обмеження можливості Росії захищати в Україні російську мову треба визнати українську російськомовність українською "культурної власністю" і взяти українську російську під свій філологічний контроль", – розповів письменник.

Читайте також: Скільки українців вважають державну мову рідною: несподівані дані

Курков також порадив, як втілити таку ідею в життя. Наприклад, відкрити інститут російської мови або інститут російської та інших мов національних меншин під дахом Інституту мовознавства ім. Олександра Потебні Національної академії наук України.

На думку письменника, відкриття такого інституту дасть можливість фіксувати відмінність української російської мови, працювати над створенням російськомовної України вже як власного явища, а не як частини загального "русского мира" поза межами Росії.

"Тим, кого тема російської мови в Україні дратує, хочу нагадати, що мовиться не про статус мови, а про мільйони українських російськомовних громадян, виборців, які, якщо їх ігнорувати або показувати тільки як ворогів України, можуть вплинути на результат майбутніх виборів і парламентських, і президентських", – резюмував Курков.

ВИБІР РЕДАКЦІЇ
В ОРДЛО перекинули танки і розганяють фейки про хіматаку, – експерт
Обрання предстоятеля Єдиної помісної церкви: у Соборі візьмуть участь 30 представників УПЦ МП
Український порно рейтинг-2018: яку і чому "полуничку" дивилися
ПРОПОЗИЦІЇ ПАРТНЕРІВ