Наразі є лише 1 підпис від "Європейської Солідарності" – це Яна Зінкевич. Про це в ефірі 24 каналу розповів народний депутат від "Голосу" Ярослав Юрчишин.

Читайте також "Євросолідарність" та "Батьківщина" не дадуть підписів на відставку Авакова

За його словами, нардепи, які відмовляються підписувати постанову, аргументів не оголошують. "Переважно видно, що це банальний страх", – відзначив Юрчишин.

Також він відзначив, що фракція планувала зібрати якомога більше підписів. Тож наразі там схиляються до думки, що це продовжиться. Депутат зауважив, що згідно з регламентом, вони не обмежені в часі щодо реєстрації відповідної постанови.

Зокрема, член партії "Голос" зазначив, що 5 червня Арсен Аваков має виступити в Раді зі звітом щодо нещодавніх резонансних справ: зґвалтування у Кагарлику та перестрілки в Броварах.

Можливо, когось цей звіт переконає, що потрібно встановлювати політичну відповідальність за те, що поліція перетворюється на , фактично, "перевертнів у погонах". А ті позитивні люди, які прийшли в поліцію під час реформи, поступово залишають органи,
пояснив Ярослав Юрчишин.

Він розповів, що 3 червня о 15:00 у фракції підіб'ють підсумки, і визначать, чи є перспектива залучати нардепів підписатися під постановою. "Бо кожен підпис – це публічне зобов'язання проголосувати за відставку", – наголосив депутат.

Ярослав Юрчишин голос
Ярослав Юрчишин / Фото "Моя Могилянка"

Зокрема, нардеп відзначив, що в "Голоса" є кілька кандидатур на заміну Авакова. Це люди, які працювали в реформі, зокрема, патрульної поліції, які зараз працюють в напрямку дотримання прав людини. На різних щаблях – від заступників міністра до тих, хто вже пішов з органів.

Однак депута не назвав прізвищ, оскільки це може спричинити атаки на цих людей.

На думку Ярослав Юрчишина, відповідальність за делегування міністра внутрішніх справ – це відповідальність поурядової коаліції, більшості.

Мені дивно, що у "Слуги народу" немає своїх кандидатів на цю посаду і вони тимчасового міністра все подовжують і подовжують,
– зауважив представник фракції "Голос".

Дивіться відео: коментар нардепа Ярослава Юрчишина

Що відомо про збір підписів за відставку Авакова

  • 1 червня члени фракції "Голос" розпочали збір підписів за відставку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.
  • Згодом стало відомо, що в партії планують зареєструвати відповідну постанову, якщо назбираться для цього достатня кількість голосів.
  • Відомо, що депутати від "Європейської солідарності" та "Батьківщини" відмовилися брати участь у зборі підписів за відставку глави МВС.