Позиція ЄС

Про цікаві ігри депутатів "Європейської солідарності" у фейсбуці розповів журналіст Сергій Грішин.

Цікаво Аваков теж "мій", до нього більша увага: Шмигаль заявив, що міністр МВС має колосальний досвід

Зокрема, Ірина Геращенко заявила, що вона не знає, що таке збір підписів за відставку Авакова. Мовляв, це якесь ноухау.

Водночас вона похвалилася, що депутати підписалися під ініціативою про відставку голови МОЗ Максима Степанова. Це, за її словами, "відповідає регламенту". Чому конкретно відставка Авакова не відповідає регламенту "Євросолідарності" – вона не пояснила.

Пізніше Геращенко опублікувала пост у якому заявила, що фракція вимагає від Дмитра Разумкова підписний лист для відставки всього уряду. З цього виходить, що ініціювати відставку Степанова можна, Шмигаля – можна, Кабміну – можна, а от Авакова – ні. Мабуть, Арсену Борисовичу просто мстяться за зірваний путч.

Ще одну цікаву причину назвав інший депутат від "Європейської солідарності" Володимир Ар'єв. За його словами, зареєструвати постанову про відставку міністра може і один депутат.

Він підкреслив, що підписів за голосування відставки міністра внутрішніх справ достатньо, щоб реєструвати постанову. Тому "ЄС" і не буде під цим підписуватися.

Позиція "Батьківщини"

Вадим Івченко в ефірі 24 каналу сказав: "Ми опозиційна фракція, ми не брали участь в кадрових голосуваннях за призначення уряду і будь-якого міністра. І точно ми не будемо брати участь у кадрових розборках".

За його словами, частина "Слуги народу" хоче відставки, а інша – ні, а тому їм спершу треба зібратись і прийняти спільне рішення, а потім винести в зал.

До слова Катування та ґвалтування у поліції: чому Зеленський мовчить

На запитання журналіста, чи влаштовує його Аваков як міністр внутрішніх справ, він відповів: "Важко сказати так чи ні. Ми не голосували за нього ні при уряді Яценюка, ні при Гройсмані, ні при Гончаруку, ні при Шмигалю. Оскільки я є в аграрному комітеті, то можу сказати, що Аваков жорстко повівся з фермерами, які виходили на акції протесту. Щодо Кагарлика, то в мене питання до тих, хто підбирає кадри в Нацполіцію – як ці люди взагалі потрапили в лави Нацполіції і очолюють відділки в районах".

Хто може ініціювати відставку міністра?Звільнення міністрів регламентує стаття 18 Закону України "Про Кабінет Міністрів України". Міністр (крім прем'єр-міністра України) може бути звільнений з посади Верховною Радою:
– шляхом прийняття відставки міністра за поданою ним заявою про відставку;
– за поданням прем’єр-міністра (стосовно міністра закордонних справ та міністра оборони таке подання вноситься за згодою президента);
– за поданням президента – стосовно міністра закордонних справ та міністра оборони;
– за власною ініціативою.

У Верховній Раді зареєстрований законопроєкт №3499, який дасть право нардепам звільняти міністрів, однак голосування по ньому ще не було.