Підтримкою України опікуються не лише політики

Про це 24 каналу розказав експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма" Олександр Краєв. Він пояснив, що після відставки Ліз Трасс українська тема справді може на певний час втратити популярність через внутрішні кризи та проблеми перевиборів у Великій Британії. Також є ризики, що у когось з британських політиків випливуть не найприємніші історії щодо російського капіталу чи зв'язків із Росією.

До теми Над Лондоном хмарно й дощ: чому Ліз Трасс пішла у відставку і чи варто українцям хвилюватись

Але хвилюватися не треба насамперед тому, що співпраця України та Великої Британії закладена у стратегічних документах – Стратегії національної безпеки та геополітичній концепції "Глобальна Британія".

"Наша співпраця є питанням національних інтересів Сполученого Королівства. Нею першою чергою опікуються державні службовці, ті самі британські чиновники, яким дуже байдуже те, що відбувається в політичній сфері", – наголосив Краєв.

Він додав, що ці люди сповідують інтереси Сполученого Королівства, працюють на своїх посадах десятки років і не дадуть політичній структурі зруйнувати ці інтереси.

"Дуже давно у Британії циркулює жарт, що питання виборів і демократії дуже важливі для Британії, допоки вони не суперечать національним інтересам", – підкреслив експерт.

Тому насправді якихось глобальних апокаліптичного масштабу загроз ані для нашої співпраці, ані для британської підтримки я поки що не бачу,
– підсумував Краєв.

Олександр Краєв про підтримку України після зміни прем'єр-міністра Великої Британії: дивіться відео

Відставка Ліз Трасс: що відомо

  • Прем'єрка Великої Британії оголосила про своє рішення піти у відставку 20 жовтня. Вона обіймала цю посаду всього 45 днів. Причиною цього стали внутрішньополітичні та економічні проблеми Британії. Трасс заявила, що не може реалізувати мандат, який їй довірили.
  • Очільник МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що відставка прем'єр-міністерки стала для нього подивом. Однак він впевнений, що це не змінить нічого у контексті підтримки України Великою Британією.
  • Тим часом лунають припущення, що місце прем'єр-міністра може знову посісти Борис Джонсон, якого й замінила Ліз Трасс на цій посаді. Про це свідчать дані опитування членів Консервативної партії. Водночас букмекери вважають, що найбільше шансів очолити уряд має Ріші Сунак.