Велика палата ВС почала розглядати законність указу Володимира Зеленського про звільнення Тупицького з посади голови Конституційного суду України.

Важливо КСУ розгляне справу про звільнення Тупицького та Касмініна

Водночас в Офісі Президента просили зупинити розгляд цієї справи. Це пов'язано з тим, що в середині жовтня КСУ відкрив провадження про конституційність цього ж указу.

Більше про це

Відповідно, на думку ОП, треба спочатку дочекатися рішення у цій справі. Велика палата не погодилася з цим і відхилила клопотання ОП.

Він також зазначив, що Верховний суд продовжить розглядати справу Тупицького після перерви. Дата наступного засідання поки не призначена,
– розповіла представниця Ради у КСУ Ольга Совгиря.

Чим відзначився Тупицький / Інфографіка 24 каналу
Чим відзначився Тупицький / Інфографіка 24 каналу

Повний текст публікації Ольги Совгирі:

Велика палата Верховного Суду відмовилась зупинити провадження у справі за позовом Тупицького О.М. про скасування указу президента України від 27.03.2021 року № 124/2021, яким було скасовано указ президента про призначення позивача на посаду судді Конституційного Суду.

При цьому раніше Верховний Суд зупинив провадження також і в справі за позовом Тупицького О.М., в якому було оскаржено указ президента України про відсторонення позивача від посади судді КСУ.

Таким чином, тепер Конституційний Суд розв'яже питання про правомірність відсторонення Тупицького О.М. від посади судді КСУ, а питання про правомірність скасування Указу про призначення його на посаду судді буде розглядатися одночасно і Верховним, і Конституційним судами.