Юрист Костянтин Гритчин розповів, чи можуть у військкомат викликати телефонним дзвінком.

Дивіться також Мобілізація триває: чи може військовий розірвати контракт під час воєнного стану

Чи вважається така повістка дійсною

Юрист наголосив, що повістка повинна вручатися особисто, щоб військовозобов'язаний міг підтвердити факт отримання, підписавшись у ній. Тобто якщо повістку вручають через SMS-повідомлення або про неї повідомляють телефоном, то неможливо скласти акт про відмову від отримання повістки.

Повістка, залишена у поштовій скриньці, передана телефоном або через родичів, не вважається доставленою у строк і не має юридичної сили. У такому разі відмова від явки за таким порядком не нестиме юридичних наслідків,
– сказав юрист.

Що робити, якщо вам зателефонували з військкомату

За словами юриста, військовозобов'язаний має право не з'являтися у військкомат, якщо йому зателефонують або надішлють SMS. Повістка дійсна, коли її вручили особисто в руки.

Зауважимо, що якщо військовозобов'язаний отримав повістку для уточнення даних або проходження медкомісії, але не прийшов у військкомат йому загрожує штраф. Але якщо військовозобов'язаний не з'явився вже після проходження медкомісії, отримання повістки-призову до ЗСУ або мобілізаційного розпорядження, то він несе кримінальну відповідальність.