Радник голови ОПУ Михайло Подоляк розповів 24 Каналу, що Орбан приїхав до нашої країни за власним бажанням. Крім цього, його візит сильно сколихне Кремль.

Дивіться також "З ним ніхто не хоче гратися": політтехнолог назвав справжню мету візиту Орбана в Київ

Чому Орбан приїхав в Україну

За словами радника голови ОПУ, Орбан приїхав в Україну за власним бажанням. Він хоче бути більш суб'єктним, тому що в нього є достатньо складні відносини з Європейським Союзом. Користуючись моментом початку головування в Європейському Союзі, він заїхав в країну, яка є сьогодні головним "ньюзмейкером" для Європейського Союзу.

Це не тільки програма переговорна, це також і військова допомога в Україні, і взагалі Україна сьогодні формує порядок денний для Європи в цілому. Тому, проявляючи свою суб'єктність, пан Орбан абсолютно правильно зробив, що приїхав до України,
– підкреслив Подоляк.

Він додав, що Орбан хоче збільшити свої впливи в Європейському парламенті та відігравати там чи не найсуттєвішу позицію.

Важливість візиту для нашої країни

Радник голови ОПУ розповів, що будь-яка країна Європейського Союзу є країною переговорів для України. Це стосується і Словаччини, і Угорщини, адже вони зацікавлені в тому, щоб ЄС існував, підвищував свою дієздатність і рівні життя. Тому Україна має з ними спілкуватись.

В нашої країни з Угорщиною є двосторонні, достатньо об'ємні відносини. Це не тільки те, що стосується Закарпаття, це й енергетика, великі гуманітарні програми, великі виклики, які треба вирішувати.

Тактика переговорна, яку обирає Київ, абсолютно правильна і це дуже добре. Ну і виглядає символічно. Угорщина з першого дня головування в ЄС перебуває в Україні і продовжує комунікацію від імені Європейського Союзу. Це достатньо непоганий візит,
– зазначив Подоляк.

Вплив візиту на Росію

Радник голови ОПУ пояснив, що цей візит має безумовний вплив на країну-агресорку. Це додатково її фруструє, бо росіяни не будуть розуміти, про що йшлося, які були обсяги домовленостей. Україні треба максимально продовжувати будь-які комунікації на будь-яких континентах для того, щоб прийти до концепції ізоляції Росії.

Для цього треба зустрічатись з усіма, не тільки з Угорщиною, з представниками Латинської Америки, навіть з тими країнами, які мають особливу позицію щодо війни, як у Бразилії. Нам треба зустрічатись з представниками країн Африки, не тільки Південної. Це все правильна українська стратегія. Вона вкрай ефективна та сильно дратує Росію,
– зауважив Подоляк.