ВАКС 27 листопада відправив підозрюваного у СІЗО. Однак, з правом внесення застави.

Цікаво Ексголова Держспецзв'язку має криптогаманець, у якому зберігає 1,5 мільйона доларів, – САП

СІЗО або 10 мільйонів гривень застави

Суд задовольнив клопотання детективів НАБУ, погоджене прокурором САП. До ексзаступника голови Держспецзв'язку застосували запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 10 мільйонів гривень застави та покладенням процесуальних обов'язків у разі її внесення.

Читайте також ВАКС обрав запобіжний захід підозрюваному в організації схеми розкрадання коштів Держспецзв'язку

У чому підозрюють екскерівництво Держспецзв'язку

  • НАБУ і САП 20 листопада 20 листопада 2023 року НАБУ і САП викрили організовану групу, до складу якої входило керівництво Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України на заволодінні державними коштами у сумі понад 62 мільйони гривень.
  • Слідство встановило, що упродовж 2020 – 2022 років власник групи компаній у змові з керівництвом Держспецзв'язку розробили схему заволодіння бюджетними коштами, виділеними на закупівлю обладнання та програмного забезпечення.
  • Для цього залучили 2 підконтрольні компанії. Аби уникнути відкритих торгів та забезпечити перемогу, закупівлю засекретили.
  • Далі цими компаніями підпорядковане Держспецзв'язку держпідприємство уклало договори на постачання відповідного програмного забезпечення та послуг. Перерахувало у 2021 – 2022 роках понад 285 мільйонів гривень.
  • Втім, наголосили в НАБУ, реальна вартість ПЗ, яке компанії придбали в іноземного виробника, становила лише 223 мільйони. Різницею у понад 62 мільйони гривень і заволоділи учасники.
  • За даними слідства, ці кошти вивели на рахунки підконтрольних компаній за кордоном з метою легалізації та розподілення між членами організованої групи.
  • Уряд 20 листопада звільнив з посади голову Держспецзв'язку Юрія Щиголя та його заступника Віктора Жору.