Про це 24 Каналу розповів ветеран російсько-української війни майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман, зауваживши, що винищувачі F-16 дійсно суттєво допоможуть Україні на полі бою.

До теми Б'ють на сотні кілометрів: як смертоносні ракети JASSM до F-16 допоможуть ЗСУ на полі бою

Як F-16 допоможуть Україні

Як вважає Гетьман, F-16 допоможуть Україні вибивати протиповітряну оборону ворога. Після цього наші радянські літаки зможуть залітати далі, ніж зазвичай, та знищувати об'єкти ворога стандартними бомбами, аби не витрачати ракети, яких дефіцит.

Зверху їх прикриватимуть F-16 від російських літаків. Ракети для F-16 класу "повітря – земля" пошматують російське ППО. А паралельно інші наші літаки атакуватимуть місця, які не будуть захищені із землі. Також F-16 прикриватимуть наші літаки від російських,
– сказав Гетьман.

У такий спосіб вдасться руйнувати серйозні об'єкти ворога, розташовані вглибині лінії фронту. Але не варто вважати, що Україна отримає ці літаки – і одразу буде перемога.

Те, що ці літаки зроблять перелом – і ми одразу всіх переможемо… Припиняймо це. Поки у нас будуть дитячі погляди на цю війну, це не дасть можливості швидко завершити її перемогою. Знімаймо ці рожеві окуляри,
– зауважив Гетьман.

F-16 для України: коротко

  • Як зазначив командувач Об'єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв, F-16 суттєво допоможуть Україні на полі бою. Очікується, що разом із ними передадуть ракети з дальністю ураження 300 – 500 кілометрів.
  • Навчання українських пілотів на F-16 триває. Усе відбувається згідно з запланованими графіками міжнародних партнерів.
  • У Пентагоні очікують, що Україна отримає F-16 до кінця 2024 року. Також партнери передадуть запчастини та інші потрібні речі.