Якщо Україна отримає допомогу у повному обсязі, проблем із соцвиплатами точно не буде. Що ж відбудеться, якщо рішень таки не ухвалять, розповів інвестиційний банкір Сергій Фурса для 24 Каналу.

Дивіться також Переселенцям не скасують виплат у лютому: на скільки продовжили допомогу

Чи будуть затримки пенсій

Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович розповіла про те, що затримки соціальних виплат не буде, адже Україна має достатньо резервів. Кошти державного резерву залежать тільки від українських громадян, які платять єдиний соціальний внесок.

Натомість міністерка наголосила, що виплати пенсій не залежать від затримки фінансової допомоги від наших партнерів.

"Держава має резерви, і це допомагає нам проходити перші місяці цього року з ще неприйнятими рішеннями щодо фінансової підтримки ні в США, ні в Європі. Перші два місяці року і, можливо, частково березень ми зможемо пройти на цих резервах", – зазначив Сергій Фурса.

Водночас не можна сказати, що фінансування від західних союзників для України неважливе.

Якщо будуть проблеми, наприклад, не отримаємо американську допомогу, бо Трамп блокує її через своє політиканство, і доведеться вмикати верстат (для додруку грошей – 24 Канал) можливо, буде якась тимчасова затримка. Але думаю, що українська влада, обираючи між друкарським верстатом та невиплатою пенсій, обере друкарський верстат,
– пояснив інвестиційний банкір.

Додамо, що нардеп Михайло Цимбалюк заявив, що соціальні виплати в Україні будуть надані у повному обсязі, попри складну ситуацію з макрофінансовою підтримкою.

Допомога від союзників: коли чекати позитиву

  • Євросоюз поки що не оголосив про виділення Україні 50 мільярдів євро допомоги на наступні чотири роки. Головною перепоною на шляху прийняття цього рішення була позиція Угорщини. Прем'єр країни Віктор Орбан неодноразово говорив, що блокуватиме виділення допомоги Україні, поки не розморозять кошти для самої Угорщини. Однак 25 січня міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен висловила впевненість, що Орбан більше не ветуватиме допомогу для Києва.
  • Ба більше, міністерка євроінтеграції України Ольга Стефанішина заявила, що Київ очікує на повний консенсус у Європейському Союзі щодо виділення 50 мільярдів євро вже 1 лютого. Саме тоді відбудеться засідання Європейської ради.
  • Натомість ситуація з допомогою від США досі має невизначений характер. Дональд Трамп закликав республіканців відкидати усі компроміси щодо безпеки кордонів США. Нагадаємо, що саме це питання мали розв'язати перш ніж братися за ухвалення рішення про допомогу Україні. Щобільше, західні ЗМІ повідомляють, що Трамп тиснутиме на спікера Конгресу Майка Джонсона, аби він таки зірвав угоду з Сенатом.