Про те, що Вірменія готується вийти з ОДКБ, Пашинян оголосив під час виступу на Національних зборах 12 червня. Однак він не уточнив, коли саме це трапиться.

Дивіться також Гра Росії з дестабілізації ситуації у Вірменії

Пашинян заявив про плани вийти з ОДКБ

На питання про можливість виходу з ОДКБ Пашинян назвав організацію "альянсом-міхуром". Він сказав, що деякі його члени не виконали договірних зобов'язань і навіть спланували війну разом з Азербайджаном. "Ми вийдемо, ми ухвалимо рішення", – заявив вірменський прем'єр.

Винуватцями були ті, хто створив альянс-міхур, учасники якого, як виявилося, не виконали своїх договірних зобов’язань, а пішли і спланували війну проти нас з Азербайджаном,
– заявив Пашинян у Національних зборах.

Він також наголосив, що Єреван не має наміру повертатись в ОДКБ.

А ви що думаєте? Який наступний крок? Ви думаєте, що повернемося назад? Ні, іншого шляху немає. Не турбуйтеся, назад не повернемося,
– заявив він.

Глава МЗС пояснив слова Пашиняна

Згодом заяву прем'єр-міністра прокоментував міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян, пише News.am.

Мірзоян заявив, що слова Пашиняна "неправильно зрозуміли".

Він сказав, що ми вирішимо, коли вийдемо, але назад не повернемося. Це і було сказано, не менше, не більше. Якщо хтось стверджує, що прем'єр-міністр заявив, що Вірменія виходить з ОДКБ, то він помиляється. Це дуже легко довести,
– сказав глава МЗС Вірменії.

Що передувало

  • Після того, як Росія не змогла запобігти втраті Вірменією Нагірного Карабаху, країна призупинила членство в організації.
  • У лютому 2024 року Пашинян заявив, що Вірменія "заморозила" своє членство в ОДКБ. Весною країна призупинила фінансування організації. Росії це дуже не сподобалося – країна-агресорка заявила, що вірмени мають перед ОДКБ фінансові зобов'язання.
  • У травні цього року прем'єр Вірменії звинуватив дві країни ОДКБ у підтримці Азербайджану під час війни в Нагірному Карабасі. Він не назвав ці держави, однак заявив, що вони допомагали готувати війну проти Вірменії.