Про це в ефірі 24 Каналу заявив політтехнолог Борис Тизенгаузен. Він додав, що більшість представників московського патріархату покинуть Україну після цього.

Дивіться також Прихильники УПЦ МП не хочуть йти з-під Лаври: деякі з них готові до провокацій

УПЦ МП не посміють розхитувати ситуацію

Політтехнолог розповів, що УПЦ МП має колосальний ресурс у вигляді сотень тисяч парафіян, яких вони цілком здатні "мобілізувати" для проведення якоїсь хресної ходи. Водночас він вважає, що вони навряд наважаться на провокації, адже реакція влади буде жорсткою – у воєнний час ніхто не потерпить розхитування ситуації та збурення людей.

"Києво-Печерська Лавра це власність України. Оренду їм не продовжили, а тому, будьте ласкаві, забратись звідси. Я розумію, що УПЦ МП шкода втрачати величезні доходи, які приносила Лавра, але нічого не поробиш", – додав Тизенгаузен.

Борис Тизенгаузен про можливий візит Сі Цзіньпіна в Україну: дивитись відео

Він наголосив, що після виселення московських попів з території Лаври більшість з них, найімовірніше, покине територію України та відправиться до Росії.

На болотах запалало

Борис Тизенгаузен пояснив, чому Росія обурилась через виселення попів УПЦ МП. За його словами, Лавра була одним з найбільших інструментів впливу. Достатньо пригадати, скільки священнослужителів УПЦ МП володіли російськими паспортами та російською пропагандистською літературою.

"В одному з сюжетів я бачив, як вони нарікали на Майдан (Революцію Гідності – 24 Канал). Казали, що він приніс лише горе і війну. Ці люди рефлексують за часами Януковича. Колись в Лаврі навіть вирішувались бізнесові питання – такий собі Третейський суд. Павло (намісник Лаври за часів УПЦ МП – 24 канал) розв’язував бізнес-суперечки, з яких брав данину на Церкву або в кишеню", – розповів політтехнолог.

УПЦ МП виселяють з Лаври: головне

  • 29 березня минув крайній термін, коли УПЦ МП мала покинути територію Києво-Печерської лаври після того, як державний заповідник розірвав договір оренди.
  • Новим намісником Лаври став архімандрит Авраамій (Лотиш). Він перейшов у ПЦУ з УПЦ МП та отримав благословення митрополита Епіфанія. Намісник звернувся до ченців із закликом залишатися в Києво-Печерській Лаврі в складі ПЦУ.
  • Станом на 30 березня представники московського патріархату не поспішають покидати Лавру. До 10 ранку тут тривала служба УПЦ МП.