Слова Зеленського мали велику вагу і загалом увесь день був цілком присвячений Україні. Про це 24 Каналу зазначив політтехнолог Михайло Шейтельман. А сам приїзд українського лідера викликав нову хвилю ентузіазму.

Дивіться також Застереження на майбутнє: хто міг укладати тіньові угоди із Росією і про що говорив Зеленський

Деталі виступу Зеленського

Михайло Шейтельман проаналізував репортажі західних ЗМІ і відзначив цікаву деталь – в анонсах виступаючих вони наголошували на прізвищах саме Байдена та Зеленського. Хоча 19 вересня виступали й очільники інших держав. Це, безумовно, піднімає Україну на вищий щабель.

"Друге – усі звіти, які звучали, показали, що учорашній день був присвячений Україні і в них наводили уривки виступів Байдена, Зеленського, президента Швейцарії – здавалося б нейтральної країни, але і його виступ був присвячений Україні", – підкреслив політтехнолог.

Михайло Шейтельман про виступ Володимира Зеленського в Генасамблеї ООН: дивитись відео

Особливої ваги мають слова президента США Джо Байдена, який за твердженням Михайла Шейтельмана, сказав принципово нові тези: лише Росія може зупинити цю війну. Тобто він перефразував слова Володимира Зеленського про те, що не варто домовлятися за спиною України – угоди не буде.

Байден сказав: звертайтесь не до України, а до Росії, якщо хочете миру. Нехай вони виводять війська. Він підкреслив, що жодних територій, громадян які переїдуть до Росії – жодних поступок. Потім з цим виступив Ердоган, що лише на основі територіальної цілісності України має бути мирне врегулювання. Тому вчорашній день я б позначив жирним плюсом. Вчора був наш день,
– додав політтехнолог.

Виступ Володимира Зеленського на засіданні Генасамблеї ООН: основне

  • Володимир Зеленський у своєму виступі наголосив, що Росія як ніхто інший заслуговує на ядерне роззброєння. Він наголосив, що країна-агресорка перетворює на зброю багато інших речей і використовує це проти світу. Зокрема, ядерну енергетику – приклад цьому ЗАЕС.
  • Особливу увагу Президент України приділив злочинам Росії. Наголосив на викраденні дітей та незаконній депортації українських громадян. Зеленський закликав об'єднатися у цій боротьбі.
  • Окремим тезисом стали слова Володимира Зеленського про те, що він знає про спроби домовитися з Росією. Він дорікнув світовим лідерам за це і наголосив, що "злу не можна довіряти".