У неділю, 3 грудня, на індонезійському острові Суматра почалося виверження вулкана Мерапі. Соцмережами ширяться фото та відео з місця подій.

Читайте також По всьому світу пронеслася хвиля вулканічних вивержень: що це означає та чи варто боятися

Що відомо про виверження

Виверження почалося о 14:54 за місцевим часом. Воно тривало 4 хвилини та 41 секунду. Висота Мерапі становить 2891 метр.

Очевидці показали виверження Мерапі: дивіться відео

Вулкан викинув стовп диму на висоту 3 кілометрів. В результаті попелом накрило машини та дороги у прилеглих районах.

На острові Суматра видно потужний стовп диму: дивіться відео

Під час виверження вулкана на горі перебували люди. Після цього зник зв'язок з 42 туристами. Поки що їх вважають зниклими безвісти. На цей час офіційна інформація щодо загиблих чи постраждалих не надходила.

Такий вигляд має небо на острові після виверження: дивіться відео

Місцева влада оголосила 3-й рівень небезпеки з 4-х. Людям заборонили наближатися до Мерапі у радіусі 3 кілометрів. Також жителів закликали носити маски та залишатися вдома.

Ще кадри виверження в Індонезії: дивіться відео

Наслідки виверження вулкана Мерапі / Фото з соцмереж

Виверження в інших країнах

  • Нещодавно в Ісландії евакуювали близько 4 000 людей з міста Ґріндавік. На південному заході півострова Рейк'янес сталася велика кількість землетрусів. Населений пункт може зруйнувати найближчим часом неминуче виверження вулкана.
  • Нагадаємо, на Сицилії сталося виверження вулкана Етна. На щастя, це ніяк не вплинуло на роботу міжнародного аеропорту Вінченцо Белліні в Катанії.
  • Як повідомлялося раніше, у Мексиці влада оголосила жовтий рівень небезпеки через виверження вулкана Попокатепетль. В результаті попіл піднявся на висоту у понад 6 кілометрів. Також під час виверження виділявся вулканічний газ.