Там заявили, що про жоден "вихід ЗАЕС з-під контролю Росії або передачу цього контролю третій стороні" не може йти мови. Тож не виключено, що в Кремлі вирішили, що шостий "жест доброї волі" – це вже занадто, і треба якось відхреститися інформації про потенційний відхід. Про це розказав радник голови ОПУ Олексій Арестович у стрімі на ютуб-каналі "Фейгін Live", повідомляє 24 канал.

Зверніть увагу Росія може залишити Запорізьку АЕС: чому окупанти змушені піти зі станції

Утім, він вважає, що Суровікін і Шойгу рано чи пізно таки розіграють нову п'єсу про те, що знову настав час "непростих рішень" і задля зниження радіаційної небезпеки вони йдуть з території Запорізької АЕС.

Чому росіяни все-таки вийдуть з ЗАЕС

Насправді ж причина ймовірного виходу росіян зі станції прозаїчніша – вони бояться, що угруповання, яке перебуває там, потрапить у пастку. Річ у тім, що ЗАЕС розташована суттєво осторонь від напрямку головних ударів українських військ, який малюють собі росіяни – на Мелітополь, де вони посилено будують оборону. Тобто якщо ЗСУ просунуться на кілька десятків кілометрів, окупанти на ЗАЕС залишаться відрізаними збоку.

Тому ніж тримати їх у пастці та гарантовано здати АЕС унаслідок дій українських військ, простіше зобразити "жест доброї волі" та спробувати сторгуватися зі світом, зобразивши певний ступінь свідомості,
– підкреслив Арестович.

Олексій Арестович пояснив ситуацію довкола виходу російських військ з ЗАЕС: дивіться відео

Чого вимагає Росія в обмін на вихід з ЗАЕС

  • У переговорах з МАГАТЕ російська сторона вимагає гарантій від України щодо транзиту її енергоресурсів нашою територією, себто по нафтопроводу "Дружба".
  • Однак він і досі працює, тож умови Росії – це лише привід поговорити та замаскувати свій і без того дуже ймовірний вихід з території ЗАЕС.
  • Як наголосив політичний експерт Валерій Клочок, головним аргументом у цьому питанні є дії ЗСУ, тож окупанти покинуть станцію через наступ українських військ, власні проблеми з логістикою та забезпеченням і небажання опинитися у пастці, а не через якісь гарантії.