Черговий такий випадок зафіксували у Запорізькій області. Там виїзд із Бердянська з боку Василівки росіяни заблокували бетонними плитами.

Водночас У Бердянську росіяни передають колаборантам ресторани, власники яких виїхали з міста

За даними Запорізької обласної військової адміністрації, сотні машин вже кілька днів не можуть зрушити з місця – ані в один, ані в інший бік.

"Окупанти продовжують порушувати права громадян на тимчасово зайнятих населених пунктах Запорізької області – перешкоджають вільному пересуванню та створюють штучні умови для розвитку гуманітарної кризи", – наголосили в Запорізькій ОВА,

За даними адміністрації, окупанти найближчим тижнем не будуть давати дозвіл на зелений коридор, що ще більше ускладнить життя на захоплених Росією територіях.

Бердянськ під російською окупацією

Бердянськ став важливим містом для росіян, які захопили його в перші дні повномасштабного вторгнення. Цей населений пункт був їм потрібний, щоб продовжити свій наступ на Маріуполь.

Окрім того, у Бердянську розташований великий порт, через який росіяни й перекидали свою військову техніку морем. І саме в цьому порті українці знищили перше вороже судно – великий десантний корабель "Саратов". Тепер же цей порт окупанти використовують, щоб вивозити з України вкрадене зерно. Правда, мало хто погоджується купувати у мародерів.

Після захоплення міста окупанти віддали своїм гауляйтерам керівні посади. "Мером" там призначили особу, яка свого часу відбувала тюремний термін за педофілію. Його "заступником" став звичайний двірник. "Кар'єрний стрибок" здійснила і прибиральниця РАГСу, якій окупанти й "довірили" керувати установою.

Детальніше У Бердянську окупанти створили нову "мерію" з двірників та вантажників

Саме Бердянськ був тим містом, куди могли втекти жителі Маріуполя, коли російські окупанти почали безжально гатити по їхніх домівках. Звідти вони могли дістатися до міста Запоріжжя, яке перебуває під контролем української влади, тим самим вибравшись з-під російської окупації.

Та згодом російські загарбники почали все сильніше блокувати виїзд на контрольовану українською владою територію. натомість людей спрямовували в окупований Крим та Росію.

Скільки української території опинилося під російською окупацією