Про це 24 Каналу розповів російський опозиціонер, блогер, юрист Марк Фейгін, зауваживши, що уникнути всіх ризиків, на жаль, неможливо. Під час наземної операції у Секторі Гази будуть гинути і військові, і цивільні, і бойовики ХАМАС.

Дивіться також Ізраїль анонсував наземну операцію в Секторі Гази: конфлікт на Близькому Сході загострюється

Ізраїлю не можна по-іншому реагувати на напад бойовиків ХАМАС. Якщо не буде жорсткої реакції – такі атаки будуть і надалі повторюватися.

Інших варіантів немає

Як вважає Фейгін, перенесення військової операції, ймовірно, пов'язане зі спробами знайти оптимальний варіант наступу. Малоймовірно, що Ізраїль відмовиться від цих планів.

Якщо лишити все як є та зберегти ХАМАС, то це буде не менша загроза. В бойовиків буде стимул повторювати такі напади. Адже вони побачать, що це працює. От Хезболла увірветься і набере заручників. Потім Сирія нападе. Ізраїль не може політично програти. Тоді його статус стане небезпечним,
– зазначив Фейгін.

До теми – дивіться розмову з Марком Фейгіним на ютубі 24 Каналу

Переможець у цій війні забезпечить собі безпеку. Тому цілком вірогідно, що Ізраїль буде діяти жорстко. Бойовики ХАМАС отримають відповідь.

Переможець завжди отримує все. Той, хто програв, – нічого. Якщо Ізраїль не проведе операцію – програє. Чим більше ти озброєний, чим потужніша армія, чим технологічніші засоби – тим вищий рівень безпеки. Так це працює,
– сказав Фейгін.

Війна в Ізраїлі: коротко

  • Відомо, що 7 жовтня бойовики ХАМАС напали на територію Ізраїлю та змогли захопити заручників. Згодом ЦАХАЛ досить швидко відбив усі території.
  • Ізраїль вже оприлюднив дані щодо загиблих іноземців під час атаки ХАМАС. За їхніми даними, найбільше жертв – серед громадян США та України.
  • Військово-політичне керівництво Ізраїлю вже анонсувало наземну операцію у Секторі Гази. Там зазначили, що операція буде інтенсивною, але довгою та важкою.