Відтак Ізраїль не надавав летальну зброю нашій державі, адже має дуже вразливу ситуацію, ніж Україна з Росією. Про це 24 Каналу розповів ексспівробітник СБУ Іван Ступак, додавши, що передання Україні ізраїльської летальної зброї могло б спричинити масштабну війну на Близькому Сході.

Дивіться також Підвищений ризик: Білий дім попередив про поширення війни в Ізраїлі на решту Близького Сходу

На Ізраїль тиснуть з 3 боків

Ступак зазначив, що країна-агресорка Росія справді має величезну площу території – понад 17 мільйонів квадратних кілометрів, а також 140 мільйонів росіян, які готові "рвати" Україну.

Однак Ізраїль близько 70 років живе у ситуації, коли всі сусіди бажають зла та є ворогами:

  • Іран клявся стерти Ізраїль з лиця землі;
  • ХАМАС постійно конфліктує;
  • Хезболла завжди втручається у справи.

Крім того, Ізраїль за площею маленька країна – приблизно як Сумська область України. Найширше місце у державі – як відстань від Києва до Житомира.

Це взагалі ні про що, це 120 кілометрів. Тому я розумію, що "залізний купол" їм просто потрібний та зайвих немає, бо територія Ізраїлю наскрізь прострілюється ракетами, які робляться з водопровідних труб,
– пояснив ексспівробітник СБУ.

Порушення геополітичного устрою на Близькому Сході

За словами Ступака, якби Ізраїль на початку повномасштабної російсько-української війни почав передавати зброю Україні, це порушило б геополітичний баланс й розпочалася війна на Близькому Сході. До прикладу, Росія стала більше допомагати Ірану, зокрема сучасною авіацією.

Чому Ізраїль не передає Україні летальну зброю: дивитися відео

Тому Ізраїль усіляко намагається балансувати – десь дипломатичним, десь військовим шляхом, десь шляхом підкупу та шантажу.

Однак якщо публічно не заявляли про допомогу від Ізраїлю, то це не означає, що її зовсім не було. Єрусалим тривалий час передавав Україні розвідувальні дані.

Подекуди інформація, яка отримана "гарячою", вона "смачна" і "жирна", може коштувати декілька десятків мільйонів доларів. І, можливо, ця інформація набагато цікавіша та важливіша, ніж 5 – 6 російських гелікоптерів, які стоять поряд і які можна було б знищити,
– зауважив Іван Ступак.

Війна в Ізраїлі: останні новини

  • Ізраїльський прем'єр Беньямін Нетаньягу підтвердив, що розпочалась наземна операція в Секторі Гази. За його словами, військові та їхні командири розуміють за що воюють, тому хочуть, щоб ХАМАС був знищений.
  • У ЦАХАЛ повідомили про розширення наземної операції в Секторі Гази. Армія Ізраїлю залучила бульдозери, танки, бронетранспортери, а також піхотні підрозділи. Крім того, об'єднані бойові сили бронетехніки, саперів і піхоти діють на півночі Гази з раннього вечора п'ятниці, 28 жовтня.
  • Речник ЦАХАЛ Даніель Хагарі закликав цивільне населення півночі Гази евакуюватись на південь. Також в Ізраїлі завили, що "гуманітарні зусилля в Газі, очолювані Єгиптом і США, будуть розширюватися" завтра, 30 жовтня.