Спочатку ЦАХАЛ не підтверджував повідомлення про наступ Армії оборони Ізраїлю на півдні Сектора Гази. Однак пізніше ізраїльські військові заявили про початок наземної військової операції в цьому районі.

Читайте також Ізраїль понад рік мав детальний план нападу ХАМАС, але недооцінив бойовиків, – NYT

Що каже Ізраїль

Начальник штабу ЦАХАЛ генерал-лейтенант Герці Халеві заявив, що 3 грудня Армія оборони Ізраїлю ліквідувала командирів батальйонів, командирів рот та багатьох бойовиків ХАМАС.

А вчора вранці ми почали те ж саме на півдні Сектора Гази. Це буде не менш потужна операція, ніж операції в північній частині Гази. Вона принесе не менші результати,
– зауважив він.

За його словами на півночі зараз тривають бойові дії за "поглиблення досягнень". Халеві додав, що ЦАХАЛ поширив наступ на всі районі Сектора Гази та завдав понад 10 000 ударів.

Одне з завдань цієї операції полягає у виявленні місць, в яких бойовики тримають ізраїльських заручників. Бійці ЦАХАЛ заявили, що їм вдалося взяти під контроль тунелі, в яких перебувають командири ХАМАС. Армія оборони Ізраїлю також займається знищенням підземної інфраструктури палестинських терористів по всій території Сектора Гази.

Що відбувається на Близькому Сході

  • Нагадаємо, у перший день зими Ізраїль відновив бойові дії проти ХАМАС в Секторі Гази. ЦАХАЛ пояснив це порушенням угоди про припинення вогню з боку палестинських бойовиків.
  • Надвечір 1 грудня ізраїльська авіація завдала ударів по інфраструктурі ХАМАС. Після цього в районі Хан-Юніс (другого за розміром міста в анклаві) почалися масштабні наземні бої.
  • Підполковник Генерального штабу Армії оборони Ізраїлю у відставці Марк Бабот у розмові з 24 Каналом заявив, що під час перемир'я ХАМАС підвіз у свої підземні бункери їжу, воду та паливо. Він припустив, що палестинські бойовики отримали можливість відновити свої сили та переозброїтись.