Мао Нін відреагувала на публікацію видання The Wall Street Journal. Американське медіа написало, що Лі Хуей начебто пропонував віддати Росії частину території України задля припинення війни.

Читайте також Китай хоче побудувати правильну стратегію поведінки, – аналітикиня про мету турне Лі Хуея

Що сказала представниця МЗС Китаю

Китайська дипломатка фактично спростувала припущення WSJ, що Лі Хуей буцімто запропонував залишити російським загарбникам тимчасово окуповані території України. Варто зауважити, що речниця МЗС Китаю зробила це не на пряму, а обережно підбираючи слова.

Вона спочатку послалася на слова міністра закордонних справ України. А потім Мао Нін додала, що Лі Хуей під час зустрічі зі сторонами, які мають відношення до "української кризи" (війни – 24 Канал), детально висвітлив позицію Китаю та досягнув більшого міжнародного консенсусу.

Як відреагувала Україна

Раніше Дмитро Кулеба засумнівався у правдивості публікації WSJ. Очільник української дипломатії заявив, що він поспілкувався з європейськими колегами, і жоден з них не підтвердив достовірність даних.

Український міністр закликав усіх зберігати холодний розум та здоровий глузд. Також він порадив не реагувати емоційно на кожну публікацію в інтернеті.

Інші заяви Лі Хуея про Україну

  • Китайський дипломат назвав війну, яку Росія розв'язала проти нашої держави, "українською кризою". Це сталося під час його зустрічі з заступником міністра закордонних справ Польщі Войцехом Гервелем.
  • Цього року Володимир Зеленський зустрічався з Лі Хуеєм. За попередньою інформацією західних ЗМІ, представник Китаю під час візиту наполягав на переговорах України з Росією. Також він ймовірно знову назвав війну "кризою" та та заявляв, що від неї "немає панацеї".
  • Не так давно політолог Ігор Рейтерович у етері 24 Каналу відреагував на поведінку Лі Хуея. На його думку, проросійські експерти почали розганяти припущення про те, що спецпредставник Пекіну може запобігти контрнаступу ЗСУ.