Незалежна міжнародна комісія з розслідування порушень в Україні ООН підтвердила випадки сексуального насильства російськими військовослужбовцями. Про це під час виступу на Генеральній Асамблеї ENNHRI розповів уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, повідомляє 24 канал.

До теми Четверо вояків зґвалтували матір та доньку, – російський дезертир розповів про злочини окупантів

У Херсоні виявили "дитячу" катівню

Серед 5 камер у херсонській катівні, через яку пройшли тисячі людей, була і "дитяча". Так її називали росіяни, які утримували там неповнолітніх дітей.

Вам не почулось. Російські військові тримають в заручниках і катують дітей, щоб зламати український спротив, щоб тиснути на батьків, які підтримують Єдину Україну, щоб відбирати майно в українських бізнесменів в обмін на дітей. Ми це знаємо і хочемо, щоб про це знав світ,
– розповів Дмитро Лубінець.

Він додав, що наймолодша жертва сексуального насильства росіян мала всього лиш 4 роки. Найстаршій жертві було 85. Це встановлені жертви російських військовослужбовців. Крім цього, українські діти стають свідками зґвалтування своїх батьків російськими військовими. Такі дії також прирівнюються до катувань.

Скільки дітей депортували окупанти

Наразі Україна володіє верифікованою інформацією про 10 570 дітей, депортованих до Росії. Українській стороні вдалось повернути 103 дитини. Лубінець запевнив, що над цією надскладною задачею працюють щодня.