Забіг на довгу дистанцію

1. Треба прийняти факт, що війна з російською гідрою буде довгою. Це десятки років (ми 8 років воювали на Донбасі, й багато хто не помічав цю війну).

Актуальне Путін боїться двох речей та кидає у бій цінні консерви

Росія ніколи не змириться із ганьбою і поразкою, яку вони отримали від українського народу і ЗСУ. Російська армія бомжів і волоцюг зганьбилася на весь світ, і вони прагнуть реваншу.

2. Ленд-ліз нам дають не просто так. Ви ж це розумієте? Що це вперше з часів Другої світової запущена така програма? Це гра на довгу дистанцію, щоб ми мали резерви і можливості вбивати російських загарбників доти, доки у них не закінчиться м'ясо.

Ким "освіжати" військо

3. Зараз Росія проводить тотальну мобілізацію в ОРДЛО (в армію почали призивати жінок!!!), а також у своїх депресивних районах. На федеральні округи і суб'єкти федерації дають щотижневі плани мобілізації від 500 до 2000 тисяч фаршиків.

4. Україна має теж провести максимальну мобілізацію резервів, і вже думати над четвертою хвилею. Щоб мінімум 100 тисяч були готові до війни. Тому що зараз є територіальна оборона, яка вміє воювати і готова зробити ротацію. А що буде на осінь? Військове керівництво вже над цим міркує, і скоро будуть рішення.

5. Україна має мобілізувати по міжнародних каналах максимальну кількість найманців. Краще воювати доларом, ніж своїми громадянами.

Про головне Чи чекає Росію окупація після програшу Україні

Економічний фронт

6. Економіка. Поки не запустять нормальну роботу економіки, ми не виграємо війну. Паливна криза – це перший дзвінок, що система не працює, а на рівні управління – провал.

7. За майже три місяці війни ми так і не змогли повністю перевести економіку на воєнні рейки. Західна Україна не змогла повністю реалізувати свій тиловий потенціал, який має забезпечувати роботу на перемогу.

Голови військово-цивільних адміністрацій не отримують чітких завдань і тупцяють на місцях. Місцева влада теж не виявляє ініціативу. Тому або уряд зробить висновки, або ми знову втратимо час.

Чиновники – зло. В умовах війни треба скоротити 30% бюрократів і спрямувати їхні ресурси на потреби ЗСУ.

Рекомендуємо Оце номер: Росія запланувала нове захоплення по сусідству з Україною

8. Мав купу зустрічей з різними людьми (бізнес, дипломати, депутати, колеги-політологи). Всі солідарні у тому, що війна – на роки, але наша влада не готова комунікувати із суспільством і пояснювати, до чого готуватися. А ситуація гіршає, бо в людей закінчуються гроші й ресурси. І зростає напруга.

9. На одній західній допомозі ми далеко не заїдемо. Тому кожен теж має планувати не лише сімейні бюджети, але й своє подальше майбутнє в цій країні й чим він може бути корисним для перемоги над злом.

Актуальне – Веніславський констатував, що війна перейшла у затяжну фазу: дивіться відео