Раніше, Олаф Шольц заявив, що Владімір Путін прорахувався, коли думав, що Євросоюз не буде підтримувати Україну до перемоги. Для Німеччини важливо, щоб ЄС протистояв російським атакам та надавав значну допомогу для Києва.

Дивіться також Має бути створений до фіналу війни: як може працювати міжнародний трибунал над окупантами

За якої умови Путін завершить війну в Україні

Виступаючи на зустрічі європейських соціал-демократів у Бухаресті, Шольц сказав, що найкращим способом запобігти будь-якій ескалації, включаючи потенційний конфлікт між Росією та НАТО, є те, що він назвав "ефективним стримуванням".

На думку канцлера Німеччини Олафа Шольца, російський диктатор Владімір Путін завершить війну в Україні тоді, коли зрозуміє, що її неможливо виграти.

Війна в Україні закінчиться в той момент, коли президент Путін вирішить вивести свої війська. Однак він ухвалить це рішення лише тоді, коли зрозуміє, що не може виграти війну на полі бою,
– заявив Шольц.

Глава німецького уряду наголосив, що його країна не припинить своїх зусиль з підтримки України у війні з Росією та закликав Захід продовжувати таку підтримку.

На сьогодні Німеччина виділила Києву військову підтримку на 28 мільярдів євро. Канцлер Німеччини підкреслив, що підтримка Заходом України є "ключем до відновлення миру" в Європі.

Він також закликав до розбудови сильної та справді європейської оборонної промисловості.

"Тому ми більше інвестуємо у власну безпеку та оборону разом, як європейці, щоб ніхто не наважився напасти на нас", – резюмував Шольц.

Чому Шольц не хоче передавати Україні ракети Taurus

  • Німеччина досі не ухвалила рішення щодо надання Україні далекобійних ракет Taurus. Зокрема, канцлер Олаф Шольц виступає проти такого кроку.
  • Олаф Шольц назвав ймовірне використання Taurus проти цілей у Росії однією з причин, чому він не хоче надавати Україні ракети великої дальності.
  • Депутатка Європейського парламенту Німеччини Віола фон Крамон-Таубадель прокоментувала цю ситуацію. "Ну, знаєте, я не знаю, що робити в ситуації з позицією Шольца. Не знаю. Він мов той віслюк, загнаний в кут. Ти можеш тягнути, тягнути й тягнути його, і чим більше ти тягнеш, тим упертішим він стає", – сказала політикиня.