Відповідну інформацію у щоденному огляді бойових дій на 24 Каналі прокоментував полковник запасу ЗСУ та військовий експерт Роман Світан.

Важливо Зеленський приїхав на передові позиції українських захисників на Донеччині

"Поїздка" Путіна на окуповані території

Військовий експерт пояснив, що в Росії за протоколом безпеки Путіна ніхто б не випустив на лінію фронту й на тимчасово окуповані території. Це просто нереально. Жодна служба, яка його прикриває, не візьме на себе таку відповідальність.

Саме тому, якщо хтось й виїжджав, – це був двійник Путіна для картинки. Для чого це потрібна зараз? Скоріш за все, для підтримки війська й, можливо, підсвічування перед прийняттям якогось рішення,
– припустив Роман Світан.

"Це рішення, можливо, висвітлив Пригожин, коли він заявив, що вже час оголошувати про завершення так званої "СВО". Саме такого роду дії може вживати Путін. Двійник начебто проїхався по фронту, зібрав інформацію й найближчим часом може цю тему підняти та якось висвітлити", – розповів експерт.

Він додав, що це необхідно, аби був логічний ланцюжок приймання рішення. Не просто так прийнято рішення, а саме після об'їзду фронту, спілкування з командирами. Можливо, що це саме така підготовка.

Дії росіян на фронті

Роман Світан зазначив, що з військової точки зору росіянам зараз краще переходити в глуху оборону. Протягом 4 місяців так званого наступу – вони видихнулися й не мали жодних результатів.

На думку експерта, зараз у росіян період накопичення ресурсів. Вони повинні перейти в глуху оборону й намагатися впродовж декількох місяців – до пів року накопичити ресурси.

Такий перехід буде помітний, його треба якось підсвітити. Я думаю, що рішення про виконання цілей так званої "СВО" може показати цей перехід в глуху оборону,
– сказав Роман Світан.

"Те, що вони закопаються й стануть на деяких позиціях в оборону – було зрозуміло ще з березня. На Херсонському та Запорізькому напрямку почалися розосередження військ вздовж усієї лінії фронту та на його глибину. А це робиться тільки перед переходом в оборону", – пояснив військовий експерт.

Крім того, за його словами, росіяни почали виконувати деякі оборонні заходи – рити рови, будувати інженерно-технічні споруди. Зараз це буде видно на Донецькому та Луганському напрямках.

Дивіться повне зведення з Романом Світаном на ютубі 24 Каналу:

Гелікоптер "Black Hawk" від партнерів

Військовий експерт пояснив, що основна задача цього гелікоптера – це перекидання одного відділення десанту. Тобто перекидання або евакуація приблизно 10 людей з амуніцією.

Роман Світан акцентував, що навіть така кількість сил, може бути болюча для росіян. Наприклад, якщо це Головне управління розвідки, то це “спєцура”, яка після відльоту гелікоптера виконає будь-яку військову задачу й потім евакуюється на тому ж "Black Hawk". Відповідно це дуже хороша машина.

Яка ситуація щодо війни Росії проти України: останні новини