У Росії змінився регіон, який лідирує у втратах

Станом на 6 лютого у списку було 13,4 тисячі верифікованих імен. Тобто тих, по кому немає жодних двозначностей, зрозумілий регіон походження, служби, місце похорону тощо. Загалом імен значно більше.

Актуально Лізуть у бій наче зомбі: у чому "секрет" найманців ПВК "Вагнера"

В останні тижні динаміка така: за добу ми фіксуємо в Росії близько 100 нових могил. Це те, що публічно. Основне джерело – Бахмут. На такому масиві помітні зміни тенденцій.

Якщо близько 9 місяців у лідерах із зафіксованих втрат був Дагестан, нині беззастережний лідер – Краснодарський край, який є третім за чисельністю населення регіон Росії після Москви та Московської області. Там зафіксовано 802 убитих.

Якби такі активісти працювали в інших регіонах – кількість підтверджених втрат, попри всю цензуру, була б у рази більшою.

Статистика втрат росіян по регіонах

  • На друге місце вирвалася Свердловська область. Там зафіксували 502 убитих.
  • На третьому місці – Башкирія. Це 7-й за чисельністю регіон, перед ним є Ростовська область, в якій громадські втрати трохи менші.
  • Дагестан поки що на 4-му місці – 428 убитих.
  • Відразу за ним Челябінська область – 420 убитих. Незабаром цей регіон вирветься вперед.

Ці цифри вказують на те, як мобілізація змінила структуру втрат. Якщо перші місяці ховали професійну армію у місцях дислокації (Псков, Кострома, Тула, Улан-Уде, Владикавказ, райони Дагестану тощо), то нині потік трун наростає у регіони пропорційно чисельності населення, крім столиць.

Читайте також Вагомий крок до перемоги: чим ознаменувалося турне Зеленського країнами Європи

Війна для Росії стає все більше "народною"

Через інерцію цифр за перші місяці серед лідерів із втрат поки бовтається Бурятія. Це – аномалія. У Бурятії наклалося 2 фактори – дислокація у регіоні низки великих частин (десантники, танкісти, мотострілки, артилеристи) і загальна бідність (зручно для вербування найманців і здійснення мобілізації).

Але поступово буряти випадуть зі списку. Нині у ньому стрімко піднялися Самара, Ростов, Оренбург, Нижній Новгород, Волгоград. Тобто є баланс – чисельність населення та бідність. Російські війська стають дедалі більше "російськими".

Кремль частково досягнув результату – агресивна війна стала "народною". Як наслідок, додаються інші механізми підтримки окупаційних військ. Люди починають активніше підтримувати своїх близьких.

Цікаво Що насправді означають слова Байдена про те, що Путін втратив Україну

Ось зараз час прикусити язики всім, хто захищає "простих росіян" від санкцій. Прості росіяни повинні відчути, щоб закралася нескладна думка – заради чого відправляти на забій близьких та страждати через це в тилу?

Нова публічна хвиля мобілізації в Росії не зможе оминути міста. Вже вдалося відтягнути початок хвилі на 3 тижні. Росіяни тиснуть, але позапланово сповільнилися. Ми також сповільнилися, але це інша історія.