main logo

Війська Росії на кордоні з Україною

На початку року почали з’являтися повідомлення про нарощування військових сил Росії поблизу українських кордонів. Західні ЗМІ та розвідка повідомляли, що ескалація конфлікту неминуча, а Росія планує повномасштабне вторгнення на територію України.

Війська Росії накопичують поблизу України

За даними закордонних джерел, війська Росії на кордоні з Україною стрімко накопичуються. Про це повідомили і в уряді США - там висловили серйозне занепокоєння та спрогнозували, що планується вторгнення в Україну в середині лютого 2022 року.

ЗМІ різних країн почали публікувати все більше інформації про можливу ескалацію конфлікту та навіть назвали точну дату, коли Росія планує вторгнення з військами, - 16 лютого. У цей день нападу не відбулося, проте наступними днями ситуація на Донбасі суттєво загострилась - російські окупанти порушили режим кілька десятків разів та застосовували зброю, яка заборонена мінськими угодами.

Війська Росії біля України досі накопичуються, повідомляє розвідка - станом на 18 лютого, повідомили у Вашингтоні, на кордоні перебуває приблизно 190 тисяч осіб війська Росії. За даними, на кордоні перебуває 150 тисяч військових. Кількість російських солдат значно зросла - лише нещодавно їх було приблизно 100 тисяч.

Провокація та ескалація - для чого підводять російські війська

Україна та її партнери впевнені, що російські окупанти проведуть низку провокацій, щоб підбурити українських військових до активних дій. З 17 лютого бойовики провели вже кілька десятків провокацій, які виявилися безуспішними - відверта брехня з боку окупантів та неякісні фейки про нібито “напад України” стали провальними - кожна провокація ворога викривається українцями чи розслідувачами з інших країн.

Попри це Росія продовжує:

  • Нарощувати військову силу на кордоні і просувати війська;

  • Нібито проводити військові навчання - як на території Росії, так і Білорусі;

  • Примусово вивозити мешканців Донбасу та Луганщини на територію Росії;

  • Та звинувачувати Україну у нападах, які влаштували російські бойовики.

У ЗСУ заявили, що українські війська не реагуватимуть на провокації та захищатимуть свої території. За перебігом подій слідкують наглядачі ОБСЄ, які фіксують усі порушення з боку Росії.

Зараз Україну підтримує понад 30 країн світу, які щодня викривають брехню окупантів та допомагають фінансово, дипломатично та практично. Тож попри нарощення війська Росії біля кордонів, панікувати не варто, - українські військові та союзники тримають ситуацію під контролем та не дозволять бойовикам досягти бажаного.