За її словами, у військкоматі не одразу зрозуміли, що хоче нардепка. Мовляв, вона ж економіст.

До теми Військовий облік для жінок: чому для паніки немає приводу

"У військкоматі зробили великі очі і спитали, чого я прийшла, дізнавшись, що економіст. Потім второпали і дали папку для проходження медкомісії та подальшого збору документів", – зауважила Клименко.

"Збір документів займе місяць"

Аби пройти медкомісію, нардепці знадобилося 1,5 години. Однак це ще не все – для того, аби стати на військовий облік, треба зібрати чимало документів та здати аналізи.

Збір цих аналізів і документів займе, думаю, місяць мінімум. Це при тому, що я живу в Києві і в мене військкомат та сімейний лікар під боком,
– написала Клименко.

Вона припустила, що в районному центрі або ОТГ все відбувається в рази повільніше та складніше.

"Навіщо підписувати такі накази, якщо немає інфраструктури для обліку не тільки жінок – не кажу вже про вагітних – а й для сильних моторних чоловіків", – зазначила Клименко.

Вона закликала спростити процедуру, а також наголосила, що претензій до військкомату немає – він все зробив у межах своїх можливостей.

Військовий облік для жінок: що відомо

  • Перелік спеціальностей, представниці яких повинні обов'язково стати на військовий облік, розширили 17 грудня.
  • Це обов'язково для кожного спеціаліста, в іншому разі – штраф. Керівники компаній повинні перевіряти наявність документів про військовий облік у своїх працівниць.
  • Петиція про скасування обов'язкового військового обліку для жінок набрала необхідну кількість підписів. Її має розглянути президент Володимир Зеленський.
  • У Міноборони заспокоїли, пояснивши, що жінок в армію не забиратимуть.

Повний текст публікації Юлії Клименко:

Пішла я сьогодні ставати на облік у військкомат, відповідно до підписаного наказу МОУ. Докладаю урядовцям, як це працює в реальності.

У військкоматі зробили великі очі і спитали, чого я прийшла, дізнавшись, що економіст. Потім второпали і дали папку для проходження медкомісії та подальшого збору документів. Медкомісія у військкоматі зайняла 1,5 години (9 лікарів). Далі треба назбирати ще 30 документів і аналізів, включно з флюорографією та травматологом. Збір цих аналізів і документів займе, думаю, місяць мінімум. Це при тому, що я живу в Києві і в мене військкомат та сімейний лікар під боком, а спеціалісти-лікарі – в пішій доступності. Я собі уявляю, як це виглядає в районному центрі або ОТГ, де немає травматолога та психіатра.

Після цього обліку у мене одне питання. Навіщо підписувати такі накази МОУ, якщо немає інфраструктури для обліку не тільки жінок (не кажу вже про вагітних), а й для сильних моторних чоловіків?! Невже не можна спростити облік для жінок, більшість з яких мають роботу, дітей і домашні клопоти (інші крім психіатра і флюорографії), щоб вони могли зробити реєстрацію електронно, через Дію, листом чи ще якимось простим рішенням?

P.S: Претензій до військкомату немає, все було гуд в межах їхніх можливостей.

Важливо – яких професій стосується новий наказ: дивіться відео