Про це в інтерв'ю 24 каналу розповів радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк. За його словами, ніхто у світі не очікував війну з такою інтенсивністю та масштабом. Насправді за кількістю накопиченої зброї з росією можуть зрівнятися лише Сполучені Штати.

До теми Треба, щоб "впав" Донецьк або Луганськ, – Подоляк про остаточний злам росії

Хочемо збільшити постачання бронетехніки з Німеччини

Зараз Україна активно працює над цим питанням. Бронетехніка надзвичайно важлива під час контрнаступу. Вона допомагає порівняно безпечно та швидко просуватися територіями. І Німеччина вже на шляху до того, щоб погодитися на цю ініціативу.

Як наголошує Подоляк, зараз потрібно системно, наполегливо та з повагою домовлятися з партнерами про зброю. Все досить просто: "Хочете швидше закінчити війну? Потрібна зброя".

Він підкреслює, що Україна не буде дипломатично врегульовувати конфлікт на умовах росії. Це поверне державу до ситуації, в якій вона опинилася у 2014 – 2015 роках.

Україна не буде "ламатися". Ми не будемо йти ні на які переговори на умовах росії. Тому не чекайте мирного дипломатичного врегулювання, як чекає ще певна ланка європейських політиків. Україна заплатила надто велику ціну за все. І ми не хочемо повторення 2014 – 2015 років. Це важливо,
– підкреслив Подоляк.

Він також додав, що Європі подекуди панують певні консервативні настрої. Ці люди довгий час жили в комфорті і упродовж останніх десятиліть розв'язували внутрішні проблеми діалогом. І не всі, на жаль, розуміють, що з росією потрібно працювати лише силою. Утім, це бачення поступово змінюється.

"Ми про це пояснюємо. Але вони вважають, що діалоги – це певна можливість. Поки немає відповідальності ще такої в європейських країнах. Але ми вже наблизилися до цього", – зазначив Подоляк.

Як Україна переконує партнерів надавати зброю: дивіться відео

Нагадаємо, Міністерство оборони США оголосило про новий пакет військової допомоги для України на суму в 600 мільйонів доларів. Загалом Штати вже виділили аж 15,8 мільярда доларів на безпекову допомогу для України.

В нинішній пакет увійдуть додаткові боєприпаси для HIMARS, 36 тисяч 105-міліметрових артилерійських снарядів, 1 тисяча високоточних 155-міліметрових артилерійських снарядів, 4 протиартилерійські радари, система протидії БпЛА та інші приємні речі.