Відповідні навчання провела тактична група "Тритон", що входить до складу ООС. Вони відпрацювали алгоритм дій щодо завантаження морських донних мін на корабель. Про це інформує пресслужба Об’єднаних сил.

Важливо! В Офісі генпрокурора відзвітували про втрати України на Донбасі впродовж 2019 – 20 років

Екіпаж малого броньованого артилерійського катера "Лубни" відпрацював виконання бойової вправи з завантаження морських донних мін на корабель, закріплення їх палубі та приведення у бойову готовність,
– мовиться у повідомленні.


Тренування українських військових/ фото пресслужба ООС

Військові провели навчання з мінування на воді/ пресслужба ООС
Водночас, низка ЗМІ 17 січня поширили інформацію про те, що українські військові збираються замінувати частину Азовського моря, аби убезпечити її від ворожого десанту.

Допис, який згодом виправили в ООС/ скріншот
Адже у дописі штабу ООС містилося таке речення: "Вже незабаром для корабельно-катерної групи буде спланований вихід в море щодо встановлення мінних полів вздовж десантно-небезпечної ділянки узбережжя Азовського моря".

Навчання українських військових/ пресслужба ООС
Втім, цей допис був виправлений, а на ранок 18 січня в ООС розмістили спростування.

Заходи з бойової підготовки корабельно-катерного складу тактичної групи "Тритон" мають виключно навчально-тренувальний характер та не передбачають будь-яких дій, пов’язаних з реальним мінуванням акваторії Азовського моря,
– мовиться у дописі.

Увага! У серпні 2019 року стало відомо, що російські окупаційні війська встановлювали морські міни вздовж узбережжя Азовського моря на окупованій території Донецької області. Такі зухвалі дії бойовиків несли загрозу цивільним жителям приморського регіону.

Окрім того, кораблі берегової охорони ФСБ Росії неодноразово провокували українські сили у Маріупольському районі Азовського моря. Усе відбувалося у вечірній час – після 21 години. Зокрема, росіяни освітлювали катери Морської охорони Держприкордонслужби України променем зеленого кольору. Так звані сеанси освітлення тривали по кілька хвилин.