Про це повідомляє Facebook-сторінка Сухопутних військ ЗСУ.

24 канал повідомляв, що 3 грудня в Україні розпочалися військові збори резервістів. Загальної мобілізації не буде, а всі, кого покликали на збори, до свят повернуться додому.

Читайте також: Полторак про збори резервістів: Кількість добровольців у військкоматах у рази перевищує потребу

Виплати резервістам прив'язані до розмірів мінімального прожиткового мінімуму на місяць для працездатних осіб та мінімальної зарплати, встановлених на поточний рік.

Військовозобов'язаним та резервістам за час проходження зборів виплачується:

- добові за кожен день перебування на зборах (але не по 60 гривень, як усім, а у відсотках – від 20% до 50% (від 60 гривень) залежно від військового звання)

- середній заробіток на підприємствах (організаціях), в яких працюють призвані на збори особи, з наступним відшкодуванням цих витрат Міністерством оборони;

- військовозобов'язаним та резервістам, які не працюють, військові частини виплачують грошове забезпечення в розмірі прожиткового мінімуму (1762 гривні у 2018 році).

Читайте також: Мобілізація в Україні: у ЗСУ назвали умову, за якої почнуть призивати усіх військовозобов'язаних

Крім того, резервістам виплачуються:

- грошові виплати в розмірі від 1,5 до 2 прожиткових мінімумів (від 2643 до 3524 гривень) у залежності від військового звання;

- одноразове грошове заохочення за підсумками служби в резерві в минулому році (від 1600 до 3100 гривень).

Зазначимо, що з нарахованих сум утримуються ставки податку на доходи фізичних осіб (у розмірі 18%) і військового збору (в розмірі 1,5%).

Розрахунок виплат резервістам та військовозобов'язаним ЗСУ за участь у військових зборах
Розрахунок виплат резервістам та військовозобов'язаним ЗСУ за участь у військових зборах​