Мова передусім про жінок, які мають медичну або фармацевтичну освіту. Нюанси законодавства пояснила юристка Галина Токмач, інформує 24 Канал.

Дивіться також Чи випускатимуть за кордон і хто має право на відстрочку: все про військовий облік жінок

Відповідальність за неявку до військкомату

Якщо жінка проігнорує виклик та не з'явиться до ТЦК, не маючи серйозних причин, для неї передбачена адміністративна відповідальність. Зокрема, вона може отримати штраф у розмірі від 850 до 1700 гривень.

Разом з тим, чинним законодавством передбачена й кримінальна відповідальність – за ухилення від військового обліку після попередження, яке було зроблено відповідним керівником ТЦК.

В цьому випадку військовозобов'язаних жінок карають штрафом від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до одного року.

Облік – це не мобілізація

Юристка наголосила, що взяття на військовий облік не означає, що жінку відразу відправлять на фронт.

"У будь-якому разі, взяття на військовий облік не означає мобілізацію. Тим паче не варто забувати про ВЛК (можливо, ви взагалі за станом здоров'я є непридатною до військової служби)", – резюмувала вона.

Що треба знати про військовий облік жінок

Восени розпочнеться нова фаза призовної кампанії, яка включає жіночий облік.

Жінки, чиї професії пов’язані з військовою сферою, наразі зможуть встати на облік у військкоматах за власним бажанням, але це буде залежати від їхнього рішення.

На військовозобов'язаних жінок покладаються ті самі обов'язки, що й на чоловіків, вони повинні:

  • ставати на військовий облік;
  • проходити підготовку до служби;
  • повідомляти військкомати про зміну місця реєстрації/проживання, сімейного статусу, інвалідності тощо.