Як розповіли у Повітряних силах, у цивільному житті чоловік працював медиком. Однак наразі він несе бойове чергування у складі мобільної вогневої групи.

Дивіться також Румунія надасть Україні систему ППО Patriot попри заперечення Міноборони

Як захиснику вдалося збити ракету

Захисник розповів, як уранці 12 червня його підрозділ отримав команду "готовність", і він разом з побратимами негайно вирушив на позицію. Бійцям вдалося перехопити ракету, що прямувала на Київську область.

По рації повідомили, що наша ціль уже близько. Кілька секунд – і ми побачили ворожу ракету, що неслася у бік Василькова. Не вагаючись, узяв свій кулемет і відкрив вогонь по цілі. В думках було лише одне – маю влучити! Пустивши чергу з кулемета, побачив, що ракета почала відхилятися від курсу та знижуватись,
– пригадує боєць.

За його словами, емоції в той момент "переповнювали". У те, що справді збив ракету з кулемета, він повірив лише тоді, коли на власні очі побачив уламки. Водночас захисник вважає, що нічого особливого не зробив.

"Збити ворожу ракету з кулемета – завдання надзвичайно складне. Але відповідальність і розуміння того, що життя багатьох людей залежить від тебе, роблять неможливе", – пояснив Сергій з позивним Доктор Мом.

Що відомо про цю атаку: коротко

  • Нагадаємо, що основною ціллю російських атак у ніч на 12 червня стали Київ та область. Ворог завдав удару по регіону ракетами та безпілотниками, а відбиття атаки тривало майже дві години.
  • В області було зафіксовано пошкодження кількох об'єктів унаслідок падіння уламків. На щастя, житлові будинки та об'єкти критичної інфраструктури не постраждали.
  • Також були повідомлення про одного постраждалого внаслідок атаки – він отримав різану рану ноги. Йому надали всю необхідну медичну допомогу на місці, від подальшої госпіталізації він відмовився.
  • Тоді українські захисники ефективно відбили чергову комбіновану атаку російських окупантів, які запустили ракети та безпілотники по території країни. У результаті захисники неба збили 5 ворожих ракет та понад 20 БпЛА.