Юрист адвокатського об'єднання T&T Partners Владислав Юрчак розповів 24 Каналу, чи зможуть чоловіки з подвійним громадянством виїжджати за кордон.

До теми Що потрібно військовим, які хочуть виїхати за кордон на лікування: деталі від юриста

Україна не визнає подвійне громадянство

Особа, яка має декілька громадянств, одне з яких українське, у відносинах з Україною вважається громадянином України, адже наша держава не визнає подвійного громадянства.

Щодо такої людини діють усі правові норми та закони України. Громадянство припиняється в день видання відповідного указу президента.

Використовувати паспорт громадянина іншої країни для перетину державного кордону України на законних підставах мають фізичні особи після видання Указу Президента України про втрату такими особами українського громадянства.

Цікаво Відмова у виїзді після скандалів: юрист сказав, що артисту слід зробити, щоб виїхати за кордон

Які категорії чоловіків можуть виїхати за кордон під час війни

Постанова уряду від 27 січня 1995 року № 57 визначає:

  • порядок і правила перетину державного кордону під час війни;
  • категорії громадян, які можуть це робити.

За словами Юрчака, до неї постійно вносяться зміни та доповнення. Наразі ж за кордон в умовах воєнного стану можуть виїжджати:

  • юнаки до 18 років та чоловіки від 60 років;
  • особи, зняті з військового обліку за рішенням військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби (обмежено придатні у воєнний час – не можуть перетинати кордон);
  • громадяни України, які постійно мешкають на території іншої держави, за умови перебування на постійному консульському обліку та відповідних відміток у паспортному документі;
  • чоловіки, близькі родичі яких загинули або зникли безвісти під час проведення АТО/ООС